Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Jan Hrušínský kritizoval vládu a Andreje Babiše: Za své výroky se teď omlouvá

Zdroj: profimedia.cz / koláž eXtra.cz
+ Dalších 7 fotografií
Omluva
Jan Hrušínský (64) na svůj Facebook přidal příspěvek, kde se omlouvá za kritiku vlády, která v nedávné době zastavila kulturní akce včetně divadel a kin. Chvíli poté se totiž ředitel Divadla Na Jezerce velmi rozčílil a osočil vládu, že jen likviduje nepohodlné lidi. Kritiku napsal hlavně na premiéra Andreje Babiše (65).

Když vláda před několika dny učinila opatření, že budou zrušeny akce nad sto lidí, což zahrnovalo i kulturu, Jan Hrušínský, ředitel Divadla Na Jezerce, se rozčílil. Na Facebook napsal, že se vláda snaží jen likvidovat nepohodlné lidi a zkritizoval hlavně premiéra Andreje Babiše

Omluva za kritiku

Ve středu ráno přidal nový příspěvek, kde se omlouvá za své vyjádření. "Je mi teď jasné, že jsem v nesprávný čas použil nesprávná slova, která mohou být použita jako zbraň," uvedl na začátku ředitel. "S ohledem na všechny nemocné a na ty, kteří se o ně starají, se za svůj rychle vyřčený výrok omlouvám," dodal.

V příspěvku dále zmiňuje, že nespočet článků se v drtivé většině nezakládá na pravdě a titulky vytržené z kontextu podle něj ovlivňují veřejné mínění. "Jsem si vědom odpovědnosti za slova, která jsem napsal. Nevyjadřoval jsem jimi strach o sebe, ale o své zaměstnance a spolupracovníky," pokračoval Hrušínský a přiznává svou chybu.

Svoboda a zdraví

Ke konci příspěvku přiznává, že svoboda je pro něj stejně drahá jako jeho zdraví. "Věřte mi, že vím, o čem mluvím, protože jsem si před pěti lety na smrt sám sáhnul," dodal, přičemž přeje všem pevné zdraví a hodně sil.

Celou situaci o koronaviru sledujeme online

Za co se vlastně omluvil?

V původním příspěvku totiž nebyl zrovna v klidném rozpoložení. „Likvidace Divadla Na Jezerce! Likvidace všech nepohodlných. Likvidace malých firem. Dnes premiér Bureš a kluk, který zastává funkci ministra zdravotnictví, ohlásili kvůli 38 nemocným lidem s příznaky lehké chřipky zákaz divadelních představení," rozčiloval se ředitel.

„S.O.S.! Kdo už konečně zakáže šíření smrtelného viru StB? Kdo už konečně pošle do karantény všechny Bureše a Falmery, Zemany a Klause, všechny prodejné Prchaly, schopné udělat pro prachy a pocit moci cokoli,“ zakončil svůj příspěvek, který je už bohužel smazaný.

Související články

Další články