Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Jan Hamáček třetí den v červeném: Nespí a maká! Rudý svetr mu nosí štěstí

Zdroj: reprofoto ČT24
+ Dalších 14 fotografií
Jednání vlády
V úterý se konal další brífink po jednání vlády. Promluvil premiér Andrej Babiš, Roman Prymula a Jan Hamáček. Ministr vnitra se ukázal už třetí den ve stejném oblečení. Lidé se ptají, zda má tolik práce, že se nestihl ani převléci.

Před druhou hodinou odpolední začal přímý přenos tiskové konference po jednání vlády. U mikrofonu hovořil premiér Andrej Babiš (65), náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula a ministr vnitra Jan Hamáček Všichni tři už konečně nasadili roušky.

Hamáček nestíhá?

Jan Hamáček už v neděli všechny šokoval, když se na brífinku po jednání vlády ukázal v červeném svetru. Na úterní tiskovku dorazil ve stejném oblečení už třetí po sobě jdoucí den. Lidé se tedy ptají, proč se nepřevlékl. Řada lidí si myslí, že je pracovně velmi vytížený. Je dost možné, že Hamáček má tolik práce, že se zkrátka nestíhá ani převléci.

"Čekal jsem, že lidé budou řešit, o čem jsme rozhodli a jaké to bude mít dopady na jejich životy. V takovýchto situacích se asi vždy stane něco, co nikdo nečeká, a co se stane určitým symbolem. Tak se asi tím symbolem stal můj červený svetr. Ten jsem si přitom vzal proto, že byla neděle a zoufale se mi nechtělo do obleku," uvedl ministr vnitra pro idnes.cz.

Taktika

Druhý den už si vzal svetr z taktických důvodů. Navíc mu nosí štěstí. "Přiznám se, že to už jsem si ho vzal naschvál. Viděl jsem, co to vzbudilo. Pak jsem viděl atmosféru, která v zemi je, tu nejistotu, takže když jsem šel lidem říct, že snad přivezeme dostatek zdravotních pomůcek, chtěl jsem, aby to působilo pozitivně," dodal Hamáček.

Aktuální situace je náročná úplně pro všechny, včetně ministra vnitra. Celou situaci ohledně koronaviru sledujte online zde.

Související články

Další články