Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Jan Hamáček hájil davy v hobbymarketech: Podle něj je to lepší, než kdyby byly v parcích

Jan Hamáček hájil davy v hobbymarketech: Podle něj je to lepší, než kdyby byly v parcích
Zdroj: Profimedia
+ Další 2 fotografie
Komentář Hamáčka
Protože se před Velikonoci otevřely hobbymarkety, lidé se tam začali hromadně hrnout. Ministr vnitra Jan Hamáček to označil za přijatelnou cenu za to, že lidé místo toho neseděli po parcích, ale zůstávali na svých zahrádkách.

V úterý se sešlo na jednání vedení Ústředního krizové štábu. Po schůzi promluvil šéf krizového štábu a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) o velkém náporu v hobbymarketech. Před Velikonoci se totiž otevřely hobbymarkety, stavebniny a zahradnictví, které lidé okamžitě vzali útokem.

"Nikdo už dnes neví, co by se stalo, kdybychom hobbymarkety nechali zavřené a dvakrát tolik lidí by se nám nahrnulo do parků. To, že čísla po Velikonocích budou horší, všichni víme. Čtyři dny krásného počasí jsou rizikový faktor," řekl Hamáček.

Sám Hamáček je otevřít nechtěl. Souhlasil ovšem při zvážení všech dalších rizik. "Souhlasil jsem s tím, protože jeden argument byl, že pokud jim neumožním strávit čtyři dny na zahrádce, tak riziko, že se nám nahrnou do parků a lesů, bude vyšší. Přišlo mi, že tato cena se za to dá zaplatit," dodal.

Šéf krizového štábu Hamáček zatím není pro další rychlá zmírňování opatření. To budou ministři projednávat ve vládě odpoledne. Po skončení jednání má vláda představit plán na rozvolňování opatření. Ta by měla probíhat nejméně ve třech vlnách postupně s týdenními rozestupy.

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček doplnil, že by k otevření většiny obchodů mělo dojít v průběhu května.

Související články

Další články