Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Jan Hamáček: Chválím lidi za zodpovědnost, teď se připravme na druhou vlnu

Jan Hamáček
Zdroj: reprofoto ČT
+ Dalších 8 fotografií
EXKLUZIVNĚ
Ministr vnitra Jan Hamáček má dobré pocity z toho, jak se vláda, potažmo národ, vyrovnala s koronavirovou epidemií v Česku. Nebylo to však jednoduché... Pro redakci eXtra.cz exkluzivně svěřil, že se vláda chystá na možnou další vlnu epidemie. Hamáček zároveň pochválil lidi, jak se k těžké situaci postavili...

V neděli skončil po 67 dnech nouzový stav, který vláda s podporou Sněmovny dvakrát prodlužovala. Ministr vnitra Jan Hamáček se za celou situací ohlédl a z jeho úst padla velká pochvala směrem k lidem, kteří respektovali nařízení vlády.

Česko zvládlo situaci poměrně úspěšně. Díky včasným krokům se v bilanci počtu nakažených a mrtvých Česko dostalo na špičku mezi země, které epidemii nejlépe zvládly. "Lidé respektovali vládní opatření a doporučení a já osobně si toho velmi cením a vážím. Myslím, že společně jsme to nejhorší překonali, pokud jde o první vlnu. Vláda se připravuje na možnost druhé vlny," řekl Hamáček

Je to poučení

Pro vládu to bylo velké poučení, jak do budoucna podobnou záležitost ještě lépe a efektivněji řešit. "Pro nás celkový stav, kdy Česko vstoupilo do nouzového stavu, teď přináší poučení, a to nejen z legislativního pohledu. Pracujeme na změnách, abychom se v dalším dějství, pokud přijde, se s případným stavem vyrovnali ještě lépe," dodal pro eXtra.cz ministr vnitra.

Česko je první den mimo režim nouzového stavu Stále ale platí řada omezení, která se z krizového zákona zařadila pod ministerstvo zdravotnictví a zákon o ochraně veřejného zdraví.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy