Naštěstí pro nás se dětský sen Cinovi nesplnil, a tak hraje. A hraje výborně! Nedávno se Cina objevil v neobvyklé roli, ve které ztvárnil sám sebe. Navíc pod taktovkou své kamarádky Marie Doležalové. Ta sympatického mladíka obsadila do seriálu Kafe a cigárko, který je k vidění na internetové televizi Stream.cz.

Jan Cina často dokazuje svůj herecký um v kratších seriálech. Pro internetovou televizi Stream.cz je Kafe a cigárko už Honzovým druhým projektem. První byl seriál Semestr, ve kterém si v loňském roce zahrál po boku Anny Linhartové, Jana Hofmana a Evy Josefíkové. Ztvárnit sám sebe bylo ale pro Honzu premiérou.

„Nikdy předtím jsem nehrál sám sebe. Je to hrozně divný a nevěděl jsem, jak se to dělá. Výhodou pro mě bylo to, že s Maruškou Doležalovou, která v seriálu nejen hraje, ale scénář byl tvořen na základě jejích článků, se známe už od patnácti let. Byli jsme spolužáci na konzervatoři, také jsme spolu měli kapelu a později jsme společně hráli v různých představeních. Jdeme prostě společnou cestou a jsem rád, že si mě vybrala i do tohoto seriálu. Vědomě jsem se tedy na tuto roli vůbec nepřipravoval a čekal, co přijde. Jak to dopadlo, musí posoudit diváci sami,“ dodává s úsměvem Cina.

A jak by si představoval Honza svou budoucnost, kdyby nebyl herec? V tom má tento výjimečný umělec jasno. Nejraději by nedělal nic! Žil by z tantiém a chodil by za kulturou.