Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Jan Cina o svatbě s přítelem: Registrované partnerství je málo, já chci manželství!

Zdroj: Facebook
+ Dalších 18 fotografií
lgbt
Herec Jan Cina (31) je se svým přítelem Petrem Vančurou (34) už přes 12 let. Partneři by rádi svou lásku stvrdili, k tomu jim ale nestačí registrované partnerství, nýbrž manželství, které doposud mohou v Česku uzavírat jen heterosexuální páry. I proto se vložili do kampaně Jsme fér, která bojuje za práva homosexuálů.

Herec a moderátor Jan Cina, který se do povědomí diváků dostal díky show Tvoje tvář má známý hlas, je už více než 12 let ve šťastném vztahu s partnerem Petrem Vančurou. Hrdličky by rády stvrdily svou lásku manželstvím, registrované partnerství je pro ně dle slov samotného Ciny málo.

Cina se i s přítelem vložili do kampaně Jsme fér, která bojuje za uzákonění svazků osob stejného pohlaví. V rozhovoru pro server reflex.cz přiznal, že to je celé hlavně o lásce. Ve společnosti by si díky tomu byli podle něj všichni především stejně rovni.

Sám Cina se prý naštěstí nikdy se špatnou reakcí na svou orientaci nesetkal. Má ale pochopení pro homosexuály, kteří se bojí se svou orientací vyjít najevo. Jeho cesta totiž byla i díky jeho profesi o poznání jednodušší než těch osob, které žijí v malé společnosti osob například na vesnici, nebo těch, které se živí úplně jiným povoláním.

Související články

Další články