Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci eXtra na Ukrajině Oktagon 54 Survivor 2024

Jan Čenský o synovi: Měl pocit, že mu moji fanoušci berou tatínka. Pak se mi za to pomstil

Matyáš Čenský je profesionální fotograf
Zdroj: Profimedia
+ Další 4 fotografie
táta a syn

I když si herec Jan Čenský (61) za svůj život střihl nespočet různých filmových, seriálových a divadelních rolí, jeho syn Matyáš zůstal v dětství slávou svého otce prakticky nepolíben. Jeden z našich nejznámějších pohádkových princů mu prý filmy pro děti, ve kterých hrál hlavní role, nepouštěl. Známý herec pro eXtra.cz prozradil, co jeho syna na otcově věhlasu štvalo a jak se mu nakonec pomstil. 

Sladká nevědomost

Herce Jana Čenského sice znají děti i dospělí právě díky jeho pohádkovým rolím, přesto nepatřil k těm rodičům, kteří by se vyžívali v tom, aby jejich děti sledovaly pouze filmy, v nichž sami účinkovali. Život jeho syna Matyáše tak překvapivě zásadně ovlivnil zcela jiný snímek, než jsou například Princové na draka. V tom filmu se ještě sice objevil, ale rozhodně nešlo o žádnou pohádku.

"Já jsem svému synovi pohádky, ve kterých jsem hrál, nepouštěl, takže já jsem vlastně dlouho nevěděl, jestli můj syn Matýsek ví, co jeho tatínek vlastně přesně dělá," prozradil pro eXtra.cz Čenský, že před synem o své práci vůbec nemluvil. Film, který paradoxně jeho syna hodně ovlivnil, byl Jurský park od režiséra Stevena Spielberga.

"Tenhle velkofilm ho ovlivnil snad na následujících osm až deset let. Byl sice vyděšený, ale pak měl doma v pokojíčku samé figurky dinosaurů a tyranosaurů," dodal s tím, že tento film měl na syna mnohem větší dopad než pohádky, v nichž účinkoval jeho táta.

Přece jen ale byly chvíle, kdy se Čenského syn Matyáš setkal s tím, že je kolem jeho otce zvláštní a nezvyklý rozruch. "Je pravda, že hodně špatně nesl, když jsme někde byli a já jsem se třeba podepisoval," prozradil známý herec. "Já jsem nikdy neuměl ty lidi odmítnout a je fakt, že synátor tam pak stál tak opuštěně a měl trošku pocit, že mu berou tatínka," řekl jeden z nejznámějších pohádkových princů a králů.

Synova pomsta

"Jednou mi to ale vrátil, to bylo dokonce tady ve Zlíně, kam jsem ho vzal na jeden ročník a už to nikdy neudělám. To už byl totiž velký a všechny holky se chtěly fotit s ním a ne se mnou, " smál se Jan Čenský, jak ho jeho syn pěkně po letech převezl.

Ačkoliv v době, kdy byl jeho jediný syn Matyáš malý a údajně neměl ponětí, čím se jeho otec živí, byl pro známého herce takovým "trenažérem" kvality pohádek. "Já jsem svému synovi četl pohádky rád a tím jsem si i zkoušel, jak na to jako dítě bude reagovat, protože dětské publikum je nejlepším kritikem, protože okamžitě pozná, jestli to myslíte dobře nebo ne. Ale on měl nejradši, když jsem si vymýšlel pohádky, ale on je pak vždycky chtěl vyprávět znova a úplně přesně tak jako předtím, a to už jsem si bohužel nepamatoval," uvedl Čenský.

Syn se nepotatil

Čenský junior jako by tatínkovovi z oka vypadl. Není divu, že po něm fanynky na festivalu šílely. Bohužel pro ně je tento milovník sportu a cestování šťastně zadaný.

Ve filmu na Matyáše ale nenatrefíte. Z mladého fešáka je totiž profesionální fotograf, který své snímky pravidelně přidává i na svůj Instagram.

Natálka Jirásková se definitivně odstřihla od rodičů. Nepotřebuje mou finanční podporu, vydělá si sama, pochlubila se Kubelková

Související články

Další články

Nejnovější kauzy