Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Jan Čenský je v šoku z konce Ordinace: Nevím, z čeho na jaře zaplatím hypotéku

Jan Čenský
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 9 fotografií
SMUTEK
Sedm let měl Jan Čenský (59) jistotu slušného stabilního příjmu z Ordinace v růžové zahradě, poslední honorář mu ale přijde už v březnu a pak se seriálový David Suchý ocitne prakticky úplně bez příjmů. „Kromě moderování v rádiu mi nic nezbylo a to mi hypotéku nezaplatí,“ přiznal eXtra.cz.

Herci přijdou o poslední možnost výdělku

TV Nova sice bude veleúspěšný seriál Ordinace v růžové zahradě vysílat po celé jaro, poslední natáčecí den bude ale už v únoru. Herci se tak o konci stabilní práce dozvěděli jen se zhruba tříměsíčním předstihem.

Nebýt koronaviru, asi to řadu z nich ani nebude trápit. Jenže takhle na ně konec Ordinace doléhá o to tíživěji.

Jan Čenský je v šoku

„Stihl jsem se to dozvědět od jednoho časopisu a pak jsem to našel v e-mailu. Je to šok, jako když vám umře někdo blízký, koho jste měli rádi a už ho nepotkáte. Budu na to rád vzpomínat, ale budu se snažit být optimistický,“ řekl eXtra.cz Jan Čenský (59), který do seriálu naskočil zhruba před sedmi lety.

V současné době je ale pro herce obzvlášť těžké najít sílu k optimismu.

Rádio hypotéku nezaplatí

„Komplikace to je a na jaře to bude ještě horší. Přemýšlím, co dál. Většina z mých disciplín se v této koronavirové hysterii přerušila. Moderování, divadlo, semináře a televize, to teď není. Zbývá mi už jen rádio. To mě drží nad vodou, ale hypotéku nezaplatí, tak uvažuju, co bych mohl dělat dál,“ přiznává někdejší pohádkový princ a častý průvodce volbami královen krásy.

„Online divadlo nebo semináře na dálku, to není nic pro mě. Potřebuju živého diváka, vidět jejich tváře, přes sklíčka to neumím,“ vysvětluje herec, který měl podle dřívějších odhadů médií brát až dvanáct tisíc za natáčecí den, takže v dobách, kdy točil od desíti do patnácti dnů v měsíci, si teoreticky mohl vydělat jen na Nově sto dvacet a 180 tisíc korun měsíčně před zdaněním.

Prosba k Ježíškovi

„Bude to hodně napínavé. Napsal jsem si Ježíškovi, ať na mě moc myslí,“ dodal Jan Čenský, který doufá, že nakonec všechno dopadne dobře.

Související články

Další články