Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Jan Blatný burcuje: Je to špatné, opatření nefungují, lidé je nedodržují, zůstaňte doma

Zdroj: Profimedia
Koronavirus
Jan Blatný dnes na tiskové konferenci řekl, že situace se nelepší. Podle něj nefungují vládní nařízení tak, jak by měla, protože je lidé nedodržují. Ministr se také obává, že situaci ještě zhorší britská mutace koronaviru, která je udájně o 30 až 70 % nakažlivější. Apeloval proto na veřejnost, aby zůstala doma.

"Je smutným faktem, že epidemická situace se u nás nelepší. Ba co hůř. Statistika ukazuje, že v ČR je přítomná britská mutace viru, která je agresivnější a rychleji se šíří. Opatření, která jsme zavedli, přestala fungovat. Situace je špatná," sdělil Blatný špatné zprávy.

Zanedbáváme prevenci

Situace komplikuje i provoz z nemocnic, které jsou podle Blatného na hraně své kapacity urgentní péče. "V některých zbývá jen pár míst na ARO. Pokud nezačneme dodržovat opatření, stane se, že nemocnice nebudou moci přijmout lidi s infarktem nebo úrazem," varoval ministr zdravotnictví a dodal, že za zhoršenou situaci může nedodržování nařízení.

Jak uvedl Blatný na tiskové konferenci, lékaři nejsou za současného stavu schopni zajistit v plném rozsahu prevenci rakoviny. „Vím o tom, že řada lidí je nejen na konci svých sil, ale i na konci finančních možností. Řada z nás přišla o naše blízké. Míra nevraživosti ve společnosti dramaticky roste. Pojďme to ale vydržet," burcoval Blatný.

Setkávejme se co nejméně

„Můžeme například uvažovat o dalších překážkách v setkávání lidí... Bez vašeho pochopení a vaší sounáležitosti to nebude mít smysl,” vysvětloval Blatný a dodal, že by lidé měli zůstat doma a nevycházet, pokud to nebude nezbytně nutné.

"Necestujme po republice, setkávejme se co nejméně a když už se musíme setkat, používejme ochranné prostředky. To je všechno. Ať si o epidemii myslíte cokoliv, je tady. A neovlivníme ji politikou, ale naším chováním," apeloval ministr, přičemž věří, že společně můžeme epidemii zvládnout. Musíme ale táhnout za jeden provaz tak, jako na jaře.

Související články

Další články