Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Jan Bendig o pronásledování fanoušky: Někdy nám vypouštějí kola, jindy jim Lukáš maže fotky

Lukáš Rejmon je nejen životním partnerem, ale i manažerem zpěváka Honzy Bendiga.
Zdroj: eXtra.cz Pavel Dvořák
+ Dalších 10 fotografií
zkušenosti

Zpěvák Jan Bendig si ve svém životě zažil strmý pád a chudobu, ale i raketový vzestup mezi hvězdy českého showbyznysu. Ke slávě ovšem patří i různé nepříjemnosti spojené s bezohledností některých fanoušků. O zapeklitých situacích, které si se svými obdivovateli zažil, promluvil ve své knize Roma boy: Příběh nekončí. 

Nepříjemné zážitky

Fanoušci k vystoupení interpretů prostě patří a zpěvák Jan Bendig dobře ví, že i díky jejich pomoci a podpoře je právě tam, kde teď. Některé situace jsou ale za hranicí slušného chování a respektu ke svému idolu jako člověku. „Lukáš je většinou součástí mých koncertů a stará se o to, abych nápor fanoušků zvládal,“ prozradil o svém partnerovi zpěvák ve své nové knize Roma Boy: Příběh nekončí.

Některé fanynky jsou totiž schopny se za Bendigem vypravit kamkoliv, a to dokonce i do stejného vlaku, kterým se v minulosti na koncerty s Lukášem Rejmonem dopravovali. Někdy jsme na vlak čekali pár minut, jindy to ale byly i hodiny, podle toho, kde jsme právě vystupovali. Třeba i v zimě. Nejlepší na tom bylo, že často přicházeli na nádraží také ti, kteří předtím stáli frontu na podpis a focení. Najednou jsme s nimi jeli zpátky tím stejným vlakem,“ vyprávěl o svých zážitcích Honza.

„Nejdřív si pěkně prožili to davové festivalové šílenství a pak cestovali s námi. Ono se to dokonce rozkřiklo, že se i lidé přidávali, aby stihli ten stejný vlak. Takže na akci jsme jezdili sami, ale zpátky nás byl plný vagon. Byl jsem ale většinou unavený, tak jsem se tam někde schoulil a pospával jsem. Někdy si mne fotili, jak tam spím, asi i to byl pro ně zážitek,“ popisoval chvíle, kdy se rozhodně necítil komfortně.


Za hranicí

Některé Bendigovy zkušenosti s fanoušky mohly mít fatální následky. „Jednou Lukáš chytil dva kluky, co nám takhle ze vzteku vypouštěli kola u auta a vůbec si neuvědomili, co by se mohlo stát. Ty lidi mají pocit, že si můžou dovolit všechno,“ šokoval zpěvák s tím, že za určité situace může jistě i to, že své soukromí sdílí pravidelně na Instagramu.

Jan Bendig na Slavících schytal útok moukou:

„Tím, že my všechno dáváme na sociální sítě, věnujeme se fanouškům, vidí nás neustále na svých mobilních obrazovkách, tak mají pocit, že už se s námi znají. Že jsme jejich kamarádi, ke kterým si můžou cokoliv dovolit. Ale to je jen klam. My jsme jejich idolové, oni jsou jen fanoušci. To ale neznamená, že mohou vcházet do našeho soukromí, kdykoliv se jim zachce,“ podivuje se bývalý finalista soutěže SuperStar.

Tvrdě zakročil

V jednom z případů zašly fanynky Honzy Bendiga tak daleko, že se proti nim musel jeho partner a manažer v jedné osobě tvrdě vymezit. „Když jsem odjížděl z jednoho koncertu, věděl jsem, že musím někde na chvíli zastavit. Nebylo mi dobře. Zajel jsem na místo, kde to šlo, a vzápětí za mnou zastavilo auto plné holek,“ popisoval zpěvák.

„Hned si mne chtěly fotit. Bylo mi špatně, potřeboval jsem se dát do pořádku a na moje prosby, ať si to nechají na jindy, vůbec nereagovaly. Jel jsem kousek dál, myslel jsem, že se schovám někam do klidu, ale ony mne zase vysledovaly. To už jsem fakt nedával. Hlavu jsem měl na volantu. Když si mě ta jedna holka znovu začala natáčet, Lukáš zasáhl. Vytrhl jí mobil a řekl, ať okamžitě vymaže všechny fotky. Když to nechtěla udělat, tak jí ho prostě vzal a udělal to sám,“ svěřil se s historkou neskutečného chování, kterého jsou někteří schopni.

Jan Bendig je po takových zkušenostech zvyklý na cokoliv, ale existují hranice, které, jak doufá, nebudou nikdy překročeny. „Jediné, co bych asi nedal, je to, kdyby nám fanynky vešly úplně do soukromí a zazvonily u domu. To bych byl hodně nepříjemný. To je určitá hranice, která by se měla zachovat,“ dodal ve své knižní otevřené zpovědi.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy