Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Jaký trest dostane Jakub z Prachatic za týrání psa? A dozví se to vůbec někdy veřejnost?

Jak ho potrestají?
Zdroj: Facebook
+ Dalších 10 fotografií
Jaký trest dostane Jakub L. (23) za týrání pejska? Je možné, že to bude opravdu malý trest. Kolem rozhodnutí prachatické justice jsou manévry. Dozví se výši trestu někdy veřejnost?

Případ štěněte Marleyho rozlítil celou republiku. Jakub L. ho totiž tak nechutně týral, až skoro musel začít chodit kanály, aby na něj někdo neuspořádal lynč.

Soudce, který dostal Jakubův případ na starosti, nedávno rozhodl, ale veřejnost se neměla šanci nic dozvědět kvůli čekání, až bude písemnost doručena všem účastníkům řízení.

Někteří lidé se proto báli, že brutálnímu mladíkovi týrání nevinné němé tváře projde.

Nyní se však objevují nové skutečnosti, které snad všechny uklidní.

„Nejenomže soud v případu nařídil znalecký posudek, ale mimo jiné se mi podařilo zjistit, že soud ho nařídil proto, že se nejspíš každá strana konfliktu ohání svým vlastním veterinárním posudkem,“ napsal na Facebook reportér Primy Matěj Misař.

Vyplývá z toho zajímavá věc: i když se Jakub L. už veřejně omluvil a slíbil zaplatit všechny náklady na léčbu, přesto to působí tak, jako by před soudem samotným kličkoval a snažil se o zmírnění trestu.

Jisté teď je jen to, že se soudní líčení potáhne mnohem déle, než se dalo čekat. Snad se veřejnost někdy výši trestu dozví. Bylo by děsivé, kdyby týrání psa nakonec vyšumělo do ztracena.

"To, jak tato kauza možná vyšumí do ztracena, ukazuje nutnost změny zákona, který jsem inicioval. Pevně doufám, že mě kolegové v poslanecké sněmovně podpoří. Není přece možné, aby člověk, který už jednou zvířeti ublížil, odkráčel ze soudní síně prakticky bez trestu. A aby si třeba hned druhý den pořídil zvíře další, které znovu vystaví stejnému utrpení,“ uvedl předseda TOP 09 Jiří Pospíšil.

Související články

Další články