Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Jaký je stav zraněné Češky v Egyptě? Její bratr promluvil

Lidé byli vyděšeni, co se děje.
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
Útočník, který v egyptské Hurghadě zabil dvě německé turistky a další čtyři zranil, je ve vazbě a podrobuje se výslechu. Mezi zraněnými byla i šestatřicetiletá Češka, která byla v Egyptě na dovolené. Její bratr učinil pro TV Nova prohlášení.

„Je to pro celou rodinu veliký šok a všichni doufáme, že bude co nejdříve schopna návratu k nám do republiky. Neustále na ni myslíme,“ uvedl bratr zraněné Češky.

Ta utrpěla bodná zranění na noze a na zádech. Ta by ovšem neměla být vážná. Turistka byla převezena do nemocnice v Káhiře, kde je podrobena dalším vyšetřením. Tam ji následoval i její přítel s dítětem. Rodinu by měl ubytovat český zastupitelský úřad.

Pachatel, identifikovaný jako Abdar Rahmán Badaví, k pláži údajně doplaval." Poté, co se vynořil z vody, pobodal tři ženy":https://www.extra.cz/…ne-po-zenach. Na další pláži pak pobodal další tři. Podle zahraničních médií při výslechu přiznal sympatie s islámským státem. IS mu údajně měl poslat pokyny k útoku výhradně na zahraniční turistky.

Dvě německé turistky bodným zraněním podlehly, další zraněné byly dvě Arménky, Češka a jedna Ruska. Ta si podle ruských médií zachránila život tím, že útočníkovi kladla aktivní odpor. Ten pak zaměřil svou pozornost jinam. Nejvíce bodných ran utrpěla na rukou a jednu v obličeji. Nyní je v káhirské nemocnici spolu s dalšími zraněnými a podle lékařů je v šoku.

Související články

Další články