Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Veronika Kopřivová Horoskop Počasí Černobyl

Nejnovější kauzy

Jaký bude rok 2019? Sauber Junior Team představuje novinky

+ Další 4 fotografie
Sport
Sauber Junior Team představuje novinky před sezónou 2019. Co nás čeká? Pojďme se podívat na zásadní novinky.

Sauber Junior Team s potěšením oznamuje jména osmi mladých jezdců, kteří budou v roce 2019 závodit v šampionátech F2, F3 a F4. Sauber Motorsport, který ve Formuli 1 pojede jako tým Alfa Romeo Racing, v listopadu loňského roku uzavřel partnerství s Charouz Racing System, a začal tak program Sauber Junior Team.

Cílem programu je od roku 2019 podporovat a rozvíjet dovednosti pečlivě vybrané skupiny mladých řidičů. Jméno posledního pilota ještě není jasné, bude však brzy zveřejněno. Program Sauber Junior Team je v mezinárodním motorsportu jedinečný, protože ukazuje talentovaným jezdcům jasnou cestu šampionáty FIA až k Formuli 1.

Za Sauber Junior Team pojedou v šampionátu FIA Formule 2 dvacetiletý člen juniorské akademie Ferrari Brit Callum Ilott a devatenáctiletý Američan Juan Manuel Correa. Ten zaujal během předsezónního testu F2 v Abu Dhabi.

V seriálu FIA Formule 3 jsou potvrzeni Švýcar Fabio Scherer (19 let), stejně starý úřadující šampion F4 Lirim Zendeli z Německa a dvaadvacetiletý mistr Asie F3 Raoul Hyman.

Piloty, kteří ponesou vlajku Sauber Junior Teamu by US Racing-Charouz v německém a italském seriálu F4, budou šampión jihovýchodní Asie F4 Alessandro Ghiretti (17 let), český motokárový mistr Roman Staněk (14 let) a patnáctiletý juniorský šampión F4 Théo Pourchaire.

Čtvrtý jezdec, který bude závodit pod pozorným dohledem Ralfa Schumachera a Gerharda Ungara, bude brzy oznámen.

Všichni jezdci nedávno v rámci přípravy na sezónu navštívili továrnu Sauber Motorsport – domov týmu Alfa Romeo Racing – v Hinwil ve Švýcarsku.

„Sauber Junior Team míří do sezóny 2019 v silné sestavě v kategoriích F3 a F4. Tento projekt byl zahájen s cílem přenést naše zkušenosti na mladé řidiče a poskytnout jim platformu, kde mohou úspěšně rozvíjet své dovednosti a dostat se blíže ke svému snu závodit na nejvyšší úrovni. Těšíme se na spolupráci a všechny jezdce budeme pozorně sledovat,“ říká Frédéric Vasseur, vedoucí týmu Alfa Romeo Racing a generální ředitel Sauber Motorsport AG.

„Je jasné, že program Sauber Junior Team poskytuje jedinečnou příležitost mladým řidičům. Myslím, že do sezóny jdeme v silné sestavě. Je to začátek vzrušující kapitoly našeho týmu. Těšíme se, že navážeme na naše úspěchy ve F2 a F4 a ukážeme svoji sílu i ve Formuli 3 jako součást partnerství se Sauber Motorsport,“ doplňuje Antonín Charouz, majitel Charouz Racing System.

„Tým Charouz na mě udělal v roce 2018 dojem. Takže když mě oslovil Bob Vavřík (ředitel Charouz Racing System) a nastínil mi plány, které s Fredem mají, měl jsem z toho dobrý pocit. Mají chuť do práce, jsou na tom dobře po technické stránce a spolupráce se Sauberem je skvělá. Je super, že máme šanci být toho součástí. Jako jezdec Ferrari Driver Academy mohu být v Sauber Junior Teamu, což mě jako pilota jistě posílí. Musím se samozřejmě hodně učit, ale budu se snažit vrátit důvěru FDA ve mne tím, že zabojuji o co nejvíce bodů v seriálu F2,“ říká jezdec F2 Callum Ilott

O společnosti Sauber

Sauber Group se skládá ze tří subjektů: Sauber Motorsport AG, který provozuje tým Formule 1, Sauber Engineering AG, který se zaměřuje na vývoj prototypů, a společnost Sauber Aerodynamik AG, která provádí testování v nejmodernějším aerodynamickém tunelu a vytváří přelomové inovace v oblasti aerodynamiky. Společnosti úzce spolupracují na využití odborných znalostí více než 450 specialistů v ústředí firmy v Hinwil ve Švýcarsku. Od svého založení v roce 1970 má Sauber vášeň pro závodění v srdci. Společnost už 45 let nastavuje standardy v oblasti návrhů, vývoje a konstrukce závodních vozů pro různé šampionáty, jako jsou Formule 1, DTM a WEC. Po svém debutu ve Formuli 1 v roce 1933 založil Sauber Motorsport AG jeden z mála tradičních a soukromých sportovních týmů. Po 25 letech ve Formuli 1 společnost v roce 2018 zahájila dlouhodobé partnerství s hlavním partnerem Alfa Romeo a do sezóny 2019 už vstoupí pod jménem Alfa Romeo Racing.

O Charouz Racing System

Charouz Racing System je v motorsportu celosvětově uznávanou silou díky své dlouhé a úspěšné historii v různých soutěžích na nejvyšší úrovni. Společnost byla založena v roce 1985 a sídlí v České republice nedaleko hlavního města Prahy. Tým úspěšně působil v různých kategoriích motorsportu včetně cestovních vozů, prototypů Le Mans i formulí. V roce 2017 Charouz Racing System zvítězil v seriálu Formula V8 3.5 mezi týmy a Pietro Fittipaldi získal titul šampióna. V roce 2018 tým vstoupil do seriálů F2 i F4. Tento krok znamenal okamžitý úspěch a ukázal schopnost týmu přizpůsobit se velmi rychle a efektivně novým výzvám. Slavný double v Monaku v seriálu F2 budiž toho důkazem stejně jako triumf Lirima Zendeliho a celkem deset vítězství v závodech v šampionátu ADAC F4 ve spojení s US Racing.

Mohlo by vás zajímat

Další články