Když se Jakub Voráček dozvěděl, jak nebezpečnou nemocí jeho sestra Petra onemocněla, tak nepropadl zoufalství, ale začal vymýšlet plány, jak jí pomoci, a i dalším lidem, u kterých propukla roztroušená skleróza. Neváhal a založil Nadaci Jakuba Voráčka, které dělá ředitelku právě Petra. U té na to doktoři přišli relativně včas a má kvalitní léčbu, rodinné zázemí, ale to nemají všichni, proto chtějí ostatním pomoci.

„Z nadace mám obrovskou radost – moje sestra a naše manažerka Tereza Typoltová dělají úžasnou práci a je to na dobré cestě a vím, že to bude ještě lepší, opravdu super. S nadací spolupracuje spousta skvělých lidí, máme podporu fanoušků a podporuje nás spousta lidí, kteří mají s diagnózou roztroušená skleróza bohužel zkušenost sami nebo mezi svými blízkými. Připravujeme řadu projektů, ale potřebujeme na ně ještě také trochu času, je pro nás důležité být důvěryhodní a transparentní,“ rozpovídal se pro eXtra.cz Kuba. A sám se na tom aktivně podílí, zvlášť co se financí týče.

„Zatím jsem na konto nadace poslal cca 48 bodů, to se rovná 48 000 dolarů. Doma to má pod palcem tým, vím, že jednají s firemními partnery a dárci, to je vždy běh na dlouhou trať, aby se vyladily vzájemné představy. Chystají také účast na eventech, které přinesou finance na konto, a já se na ně moc těším. A radost mi vždycky udělá, když si někdo koupí triko, puk, kšiltovku nebo samolepku s Klukem Pukem a přispěje tím. A ještě když nám pošle na Facebook fotku. Prodej trik podpořili i kluci z Flyers – Claude Giraux, Michal Neuwirth a Radko Gudas – jsou skvělí,“ pochválil hokejista své spoluhráče a vyzývá tím lidi, aby pomohli také, stačí jen malá částka. Ví, jak se příbuzní nemocných cítí, že stačí i pár korun a svitne jim naděje na lepší zítřky.

„Pro sebe fakt peníze nechci, nepotřebuju je, ale pro lidi s roztroušenou sklerózou mají smysl,“ dodal s nadějí v hlase Jakub, který neřeší jen zdravotní stav své sestry, ale poprvé se stane také tatínkem, ale o tom až příště. Samozřejmě vám o tom přineseme exkluzivní zpověď, jak se na novou roli sympaťák s ryšavými vlasy chystá. Už brzy se na to můžete těšit.

A poslední, co nám ještě prozradil, je to, co ještě plánuje na léto, kromě příprav na nastávající otcovské povinnosti.

„Máme v plánu řadu zajímavých akcí pro nadaci – určitě budou o tom, že se lidé i dobře pobaví a zároveň pomůžou. Pár dní volna s klukama taky určitě plánuju, protože v červenci už musím být zpět v tréninku. Letos musím začít dřív s přípravou, protože na začátku září je světový pohár.“