Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Jakub Vágner v otřesném stavu: Skolila ho exotická choroba, bojuje v nemocnici

Jakub Vágner v otřesném stavu: Skolila ho exotická choroba, bojuje v nemocnici
Zdroj: Facebook
Jakub Vágner
Pořádně horké chvíle teď zažívá Jakub Vágner (39). Po návratu z výpravy do Konga ho schvátily vysoké horečky a populární rybář ihned věděl, že je zle. Nejde ale o koronavirus, nýbrž o malárii, se kterou se v minulosti už několikrát setkal. Vágner tak nyní s nemocí bojuje v nemocnici na Bulovce.

„Návrat do České republiky jsem si představoval trošku jinak. Nedá se nic dělat. Jsem čtyři dny zpátky z Konga a včera odpoledne, kdy mi vůbec nic nebylo, tak v průběhu třiceti minut jsem se dostal ze stavu úplně v pohodě do stavu čtyřicítky horečky,“ popisuje Jakub Vágner nečekaný nástup zákeřné nemoci.

Jelikož už něco podobného několikrát zažil, hned věděl, s čím se potýká. „Bylo mi víceméně jasný, co se děje, že jsem si přivezl zase malárii.“ vysvětluje Vágner.

Horečka mu pořád kolísá

Infekční onemocnění neprodělal populární rybář poprvé. „Malárii jsem se teď vyhýbal dlouhý roky, měl jsem ji sedmkrát,“ přiznal Vágner a doplnil, že se nakazil od samičky komára, která ho v Africe štípla.

„Malárie číslo osm – jsem na Bulovce a nic moc, musím říct... Už mám druhej den nasazený antimalarika. Pořád mám teploty přes 39, pak to na chvíli spadne, pak vám je zase na umření, klasická malárie,“ popisuje své potíže účastník taneční soutěže StarDance.

S malárií přitom rozhodně není žádná sranda. Pokud se zákeřná nemoc neléčí hned, tak může pacient zemřít. Vágner je tak v ohrožení života a musí doufat, že mu zaberou podávané léky.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy