Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Jakub Vágner o dceři: Musím kvůli ní být opatrný! Výčet nemocí, které přivezl z ryb, vyráží dech

Jakub Vágner je hrdým tatínkem.
Zdroj: foto Petr Gebauer/se souhlasem Jakuba Vágnera
+ Další 4 fotografie
PLÁNY

Už několik dní po narození dcery Kayi Evy má rybář Jakub Vágner (40) zcela jasno o budoucnosti. Rozhodně nijak zásadně neomezí své cestování po celém světě za rybami. Jen si bude dávat víc pozor. „Budu mít mnohem větší zodpovědnost za to, abych se vrátil. Nejsem už na světě sám,“ řekl eXtra.cz.

Jakub Vágner: Zodpovědnost za návrat

Jeho manželka Claudia přivedla holčičku na svět v neděli 10. dubna v půl čtvrté odpoledne a dcerka dostala krásné jméno Kaya Eva. Evou je po babičce z matčiny strany. Rybář Jakub Vágner je samozřejmě štěstím bez sebe. I tak ale už moc dobře ví, že své životní vášně, rybaření, se rozhodně nevzdá.

Nedávno byl třeba na výpravě, kde ho musel doprovázet i voják se samopalem, a i jeho vlastní otec hudebník Karel Vágner naší redakci říkal, že synáček by už před porodem neměl riskovat. Jakub prý ale nyní už bude opatrnější.

„Jezdit určitě budu dál, ale ta zodpovědnost už bude jiná. Budu mít i mnohem větší zodpovědnost za to, abych se vrátil. Nejsem už na světě sám,“ řekl nyní eXtra.cz.

Ví moc dobře, o čem mluví. Z jedné z cest si přivezl nebezpečnou horečku dengue, jindy si jako suvenýr importoval malárii. Tu měl už minimálně sedmkrát. I výčet dalších nemocí je úctyhodný: filárie, břišní tyfus, říční slepota, elefantiáza, prasečí chřipka, hadí uštknutí, červi v noze a podobně. Vágner to bere jako daň za to, co může zažít. Kromě nástrah přírody jsou ale při cestách nebezpeční i někteří lidé, rybář se ale snaží konfliktním situacím co nejvíce předcházet.

Plány pro dceru

Budeme také hodně cestovat spolu, ve třech. První měsíce samozřejmě člověk bude muset být víc opatrný. Dítě je živočišný druh, který je absolutně bezbranný. Je hodně zvířat, která jakmile se narodí, vypadnou z lůna, už musí utíkat. Když se narodí miminko, je doopravdy naprosto závislé na rodičích,“ vypráví Jakub fascinovaně.

„Ale až bude o něco starší, máme společné cestovatelské plány. Určitě chci, aby moje dcera viděla svět. To je to, co jí můžu dát,“ slibuje.

Pořád ve střehu

Jak naší redakci řekl již dříve, propadá pomalu panice z křehkosti vlastní dcery.

„Alkoholem jsem vůbec neoslavoval a oslavovat ani nebudu. To dítě je tak strašně bezbranný, že to ve mně vyvolává spíš paniku, že musím být pořád ve střehu a mít se na pozoru, než abych se někde opíjel,“ přiznal bez obalu.

A přidal i detail o dcerce, která začíná vnímat okolí.

„Co mě překvapilo, bylo to, že hned, jak se narodila, měla otevřené oči dokořán a hrozně ji zajímalo všechno kolem ní. Je to bystrá duše,“ rozplýval se Jakub Vágner.


Tajemný pár na veřejnosti: Petra Nesvačilová ukázala přítele, se kterým čeká miminko

Související články

Další články

Nejnovější kauzy