Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Jakub popsal děsivé chvíle z Bohumína: Kvůli požáru přišel o přítelkyni a nenarozené miminko

Jakub popsal děsivé chvíle z Bohumína: Kvůli požáru přišel o přítelkyni a nenarozené miminko
Zdroj: archiv Nikola
+ Dalších 11 fotografií
Požár v Bohumíně
Bohumínská tragédie dodnes otřásá celým Českem. V hořícím panelákovém bytě vyhaslo několik životů. Mezi oběťmi je i Nikolka a její nenarozené dítě. Její partner, který byl také v onen osudný den v bytě, ovšem jemu se podařilo zachránit, popsal mrazivé momenty hrůzy.

V sobotu 8. srpna se v Bohumíně na Karvinsku odehrála strašlivá tragédie. V Nerudově ulici začal hořet byt paneláku v 11. patře. V bytě se zrovna konala rodinná oslava, na kterou bohužel dorazil nezvaný host Zdeněk K.

Momenty hrůzy

V důsledku požáru zahynulo 12 lidí. Na oslavě jich bylo ale přítomno více. Některým se však podařilo zachránit. Mezi těmi, jež se zachránili skokem na sousední balkón, je i dvacetiletý Jakub A.

Jakubovi v bytě zemřela sedmnáctiletá partnerka Nikola G. i s nenarozeným miminkem. Truchlící Jakub pro Českou televizi popsal děsivé momenty z místa tragédie. "Stál jsem před vstupními dveřmi a to byly mikrosekundy, co začal téct benzin a vše začalo hořet," vyprávěl.

Aby se zachránil, musel skočit na sousední balkón. "Na té římse mi podklouzla noha. Rozběhl jsem se, všechno pálilo... Nedokážu si představit, že jsem něco takového dokázal," líčil.

"Nás tam bylo patnáct lidí," řekl a už v té chvíli nebyl schopen udržet slzy. "S mojí ještě nenarozenou dcerou šestnáct..." dodal.

Na internetu začalo kolovat video, kde je zachycen moment, jak nebohé oběti skáčou z okna ve snaze se zachránit. "Byla na něm jedna z těch, co spadla dolů, aby se zachránila před uhořením," uvedl zdrcený Jakub.

Žhář

Za požárem stojí již zmíněný Zdeněk K. Na oslavu si přišel vyřizovat rodinné spory. Ihned po požáru se k události sám přihlásit a podle svědků se doslova vychloubal tím, že právě on založil požár.

Následky požáru jsou opravdu tragické. Žhářovi z Bohumína hrozí až doživotí.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy