Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott leukemie StarDance 2019 Nemoci z lásky Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Jakub Janda zaútočil proti legendě: Karel Gott pracuje pro extrémisty a ruské síly

+ Dalších 6 fotografií
útok na mistra
Karel Gott se těšil, jak v neděli bude s přáteli a rodinou slavit 80. narozeniny. Místo toho čelí slovnímu útoku, na jaký zřejmě nebyl vůbec připraven. Napadl ho Jakub Janda z Evropských hodnot. Jak Gotta a jeho myšlenky hodnotí?

Karel Gott (79) se nikdy netajil tím, že nemá jen kamarády. Každý člověk, který něco dokázal, musí počítat s kritikou a tím, že se během života vyrojí i protivníci. Téměř osmdesátiletý zpěvák ví, že život je složitý a občas přijde nečekaný útok. Nyní proti Gottovi ostře vystoupil Jakub Janda, který pracuje pro think-tank Evropské hodnoty.

Janda o Gottovi na svém facebookovém profilu uvedl, že Slavík veřejně propaguje odporné konspirační teorie a podporuje české extremisty.

„Úspěch v jedné pracovní oblasti vůbec neznamená, že se jinak nebudete chovat poblázněně a nebezpečně. Karel Gott je sice kulturní legendou, ale když veřejně propaguje ty nejhnusnější konspirační teorie, tak dělá pro české extremisty a ruské destabilizační zájmy více práce než Aeronet a Parlamentní listy dohromady. Je to smutný konec,“ uvedl Janda.

Jaké konspirační teorie měl Janda na mysli? Zřejmě se jedná o rozhovor, který Gott v minulosti poskytl pro Lidové noviny. „Politika se odvíjí podle přesných scénářů, nic se neděje náhodou, i to nejhorší jako války. Vždy je o vítězích rozhodnuto dávno předtím. Stejné banky podporovaly toho, kdo je rozpoutal, a vyjednávaly s tím, kdo byl napaden. Domlouvaly se, čím budou platit, až jim budou posílat zbraně. Běh světa řídí tyto vysoké nadstátní kruhy, tzv. ilumináti nebo osvícenci, a také svaté řády a lóže až po mysticko-okultní organizace,“ uvedl tehdy Gott. Rozhovor najdete zde.

Nutno dodat, že proti Jandově výroku se zvedla vlna odporu. Mnozí diskutující se Gotta rázně zastali. „Pornoherče, Gottovi nesaháš ani po paty, takže ho vůbec nekomentuj. Smutné je, že bezpáteřní kariéristická individua z politických neziskovek, jako jsi ty, která by se užitečnou prací neuživila, jsou v dnešní době oficiálně podporována a dovolují si sdílet svoje stupidní moudra,“ napsal například pan Mirek.

A jaký názor na Gotta a jeho teorie máte vy? Řídí podle vás svět tajné kruhy? Nebo vás politika nezajímá a raději posloucháte Gottovy písničky? Napište nám svůj názor do diskuze.

Mohlo by vás zajímat

Další články