Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy MS v hokeji 2019 Ewa Farna Meghan Markle The Voice

Nejnovější kauzy

Jakoubek (†2) zemřel mamince v náručí: Zdravotní sestry ji nechutně zastrašují!

+ Dalších 6 fotografií
Zvrácené jednání
Loni v listopadu prožila Dagmar Kompanová (24) ze Slovenska to nejhorší, co se matce může stát. Milovaného syna Jakoubka (†2) vzala do nemocnice, protože měl problém s vyprazdňováním. Dostal šest klystýrů a pak zemřel. Podle maminky jednoznačně proto, že sestry nevyslyšely její volání o pomoc. Z vyšetřování však vyplynulo, že nemocnice chybu neudělala. A tak si zdravotnice na nebohé mamince vybily zlost!

Dagmar Kompanová ze slovenského Hrušína nemá ani rok po tragické smrti syna klid. Malý Jakoubek jí zemřel v náručí v nemocnici. Žena tvrdila, že za to mohou sestry, které nepřišly v osudný moment chlapečkovi pomoct.

Závěr vyšetřování však zněl tak, že nemocnice nepochybila. A tak se zdrcená maminka z bolesti chtěla alespoň vypsat na sociální síti. „Na internetu jsem zveřejnila fotku mého Jakoubka. Psala jsem, jak mi chybí a že mám milion otázek, proč zemřel. Na závěr jsem dodala, že za smrt dítěte by mělo být povoleno řezat a solit. Kvůli tomuto výroku mě policisté vyslechli, ale dál se nedělo nic,“ řekla serveru Pluska.sk s tím, že předvolání jí přišlo už letos v dubnu.

Nic se nedělo až do začátku srpna, jenže šlo o pouhé ticho před bouří. Dagmar dostala do schránky dopis, ve kterém stálo, že je vinna. „Až tehdy jsem se dozvěděla, že vlastně konali mimo mě a na základě jejich vyjádření mě uznali vinnou z přestupku. A to na základě těchto výpovědí zdravotnic: ‚Zdává se mi, že mě dotyčná osoba chce zastřelit, stojí nade mnou ve snu a v tom se probudím.‘ ‚Já se jí bojím do takové míry, že když jedu autobusem přes obec, ve které bydlí, mám strach, aby mě nenapadla.‘ ‚Bojím se chodit po tmavých chodbách…‘ ‚Bojím se chodit večer a v noci na procházky, aby mě nenapadla…‘,“ dodává maminka.

„Nechápu, jak někdo může něco takového tvrdit. Vůbec jsem je nevyhledala ani nijak nekontaktovala,“ ubezpečila. Stejně se ale musela dostavit k soudu, kde se musela vrátit k nejbolestnějším okamžikům svého života. „Pět hodin jsem poslouchala řeči o smrti mého synka,“ vzpomíná. Sestry ji prý před soudem označily za psychopatku.

Soudce vynesl po pěti hodinách verdikt, že Dagmar nic neprovedla a je nevinná. Aspoň v tomto se smutné ženě dostalo spravedlnosti.

Co se tehdy přesně stalo?

Jakoubkovi byly teprve dva roky, když se u něj objevily problémy s vyprazdňováním. Kvůli zácpě s ním maminka Dagmar šla v listopadu loňského roku do nemocnice v Dolném Kubíně. Tam měl dostat šest klystýrů. Mamince v náručí nakonec zemřel v nemocnici v Martině.

Mohlo by vás zajímat

Další články