Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Jako z hororu: V Egyptě chudým vyoperovali orgány a prodávali je boháčům!

Jeden z doktorů byl chycen přímo při činu. (Ilustrační foto)
Egyptská policie podnikla zátah na kliniku, ve které 12 doktorů obchodovalo s orgány. Jednoho lékaře přitom zatkla přímo při činu. Jednomu pacientovi totiž zrovna vyoperovával ledvinu.

O otřesných praktikách informoval server BBC. Klinika se nacházela nedaleko hlavního města Káhiry a lékaři patřili k rozsáhlému gangu obchodujícímu s lidskými orgány. Bohatí nemocní totiž nechtějí čekat na dárce a výměnu orgánů klidně uspíší. A v Egyptě je pro to kvůli chudobě ideální prostředí.

Zločinecká skupina zneužívala finanční tísně chudých i uprchlíků a domlouvala s nimi transplantace. Během jedné z operací do kliniky vnikla policie a zatkla 12 podezřelých lékařů včetně toho, který zrovna operoval. Podle informací z výslechů to vypadá, že právě operovaný muž prodal svou ledvinu v přepočtu za 221 tisíc korun.

Podle Britského žurnálu kriminologie jsou boháči ochotni na černém trhu zaplatit za orgány mnohem víc a cena ledviny se může vyšplhat až na v přepočtu 2 miliony korun. Co se obchodu s orgány týče, řadí se Egypt mezi top pět států, ve kterých nejvíce kvete černý trh. Přitom obchod s lidskými orgány je v zemi už sedm let zakázán.

Související články

Další články