Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Jako ve filmu Terminál: Američan bydlel několik měsíců na letišti. Nikdo si ho nevšiml

Zdroj: unsplash.com
Bizarní ubytování
Říká se, že Amerika je zemí netušených možností. Toto tvrzení nyní potvrdil Američan Aditya Singh (36), který se rozhodl bydlet na mezinárodním letišti v Chicagu. V zabezpečené části budovy pobýval bez povšimnutí od loňského října. Trvalo tři měsíce, než si ochranka všimla, že tam Singh nemá co dělat. Američan navíc leckoho překvapil, když prozradil, co ho k zapovězenému pobytu vedlo. Prý se bál vrátit domů kvůli koronaviru.

Amerika zažila příběh jak z filmu Terminál. V něm si Tom Hanks zahrál muže, který nesměl kvůli pasu neexistující země opustit budovu letiště, a tak v ní musel bydlet dlouhé měsíce. Slavným snímkem se nejspíš inspiroval Američan Aditya Singh.

Ten podle policie přiletěl na chicagské letiště O’Hare 19. října z Los Angeles, kde má trvalé bydliště. Domů se ale Singh nevrátil, rozhodl se totiž, že bude bydlet na letišti. To se mu také podařilo, tři měsíce přespával v zabezpečené části budovy, aniž by vzbudil jakékoliv podezření.

Vše ale překazili zaměstnanci letecké společnosti United Airlines, kteří Američana požádali o doklady. Singh se následně prokázal odznakem zaměstnance letiště. Průkaz byl ale kradený a původní majitel jeho ztrátu o několik měsíců dříve nahlásil. Singha tak policie okamžitě zatkla a obvinila ho z nepovoleného vniknutí do zapovězené části letiště. Navíc mu hrozí trest za krádež odznaku, který ale dle svých slov našel v letištní hale.

Ohrozil veřejnou bezpečnost

Když se policisté Singha zeptali, proč na letišti pobýval, nestačili se divit. Prý se bál vrátit domů, protože má strach z koronaviru! Pečlivě střežené a pravidelně desinfikované letiště se mu tak zřejmě zdálo jako bezpečnější místo. Navíc mu nic nechybělo, po ruce měl toalety a jídlo mu dávali cestující.

Ačkoliv neuvěřitelný příběh může leckoho pobavit, úřady jsou ze Singhovy „dovolené“ v šoku. „Chcete mi říct, že nepovolaná osoba, která nepatřila k zaměstnancům letiště, od 19. října do 16. ledna bydlela v zabezpečeném sektoru a nikomu to nebylo divné? Vzhledem k tomu, že na letišti musí fungovat přísné bezpečnostní podmínky, aby se cestující nemuseli ničeho obávat, se mi tento případ zdá dost šokující. Chování pana Singha bezpochyby ohrozilo veřejnou bezpečnost,“ zlobila se soudkyně Susana Ortizová. I tak je ale možné, že se za pár let dočkáme snímku založeného na Singhově příběhu.

Související články

Další články