Malování starých náhrobků je takový běžný koníček. Neznáte? To se divíme, dělá to každý druhý, tedy alespoň se tak snaží tvářit uživatel aukčního serveru s přezdívkou Wfatzigner, který tvrdí, že jeho osm let starý počítač posedl zlý duch.

Jednoho dne, když totiž maloval právě obrázky náhrobků, si zapomněl svůj počítač na hřbitově vedle staré opuštěné léčebny. Vzal si ho s sebou, aby u malování poslouchal hudbu. Odešel ale údajně bez něj.

Když se pro něj druhý den vrátil, měl z jeho reproduktorů stále hrát Beethoven, kterého měl puštěného, když odcházel. Notebook měl být ale podle všech pravidel už dávno vybitý.

Nicméně tenhle mladík tvrdí, že potom, co si donesl počítač domů, začaly se dít divné věci, a tak došel k závěru, že starý MacBook společnosti Apple posedl duch.

„Nejdříve jsem si všiml, že všechny mé písně na iTunes byly strašidelné nebo posedlé. Také někdo změnil fotku na pozadí za strašidelný snímek. Aby toho nebylo dost, občas ten počítač levitoval. Někdy se prudce monitor otevřel a zase zavřel opakovaně, jako by chtěl mluvit,“ píše Wfatzigner, jehož dražby se účastní stovky lidí, kteří chtějí počítač získat.

Wfatzinger už s počítačem nechtěl nic mít a umístil ho na známý aukční server eBay. Tam uvedl, že pokud sevřete pero mezi obrazovku a klávesnici, napíše vám notebook nebo spíš duch, který v něm sídlí, vzkaz na papír. V jednom prý stálo: „Byl jsem nespravedlivě odsouzen za vraždu své manželky a dali mi elektrické křeslo v roce 1902!“

Na aukčním serveru eBay se o počítač strhla bitva a přihazovaly na něj stovky uživatelů. Lidé byli ochotni zaplatit 6500 dolarů, tedy téměř 160 000 korun, za to, aby zlý MacBook měli doma.

Aukce byla ale nakonec z neznámých důvodů zrušena.