Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Utýraný Mareček z Loun

Nejnovější kauzy

Jako neřízená střela! Velká loď šílenou rychlostí sejmula rybářský člun: PEKELNÉ VIDEO

+ Další fotografie
K poněkud zvláštní námořní nehodě došlo loni v létě ve Spojených státech. Do rybářské loďky to v šílené rychlosti napálila o poznání větší loď. Ve člunu byli těsně přes srážkou tři lidé, kteří stačili v posledních okamžicích palubu opustit. Skok do ledové vody ale jednomu z nich způsobil zranění s trvalými následky.

Ačkoliv se nehoda stala už loni v létě, děsivé záběry se dostaly na veřejnost až nyní. Je z nich jasně patrné, že kapitánu lodi se muselo v inkriminovaných okamžicích přinejmenším zatemnit před očima. Rybářský člun, do kterého to v plné rychlosti napálil, by totiž normální člověk naprosto jistě včas spatřil a vyhnul se mu.

Ačkoliv trojice rybářů srážku přežila, musela skočit do ledové vody. A jeden z nich, Bryan Maess, si z toho odnesl trvalé následky. Nyní se soudí s Martinem Lee Larsenem, majitelem a kapitánem větší lodi v jedné o sobě. Chce po něm téměř 8 milionů korun za způsobené zranění, kvůli kterému musí dodnes nosit kolenní ortézu.

Posádka rybářské loďky shodně tvrdí, že Larsen v momentu srážky telefonoval. Ten to ale popírá s tím, že mobil v ten den použil pouze v brzkých ranních hodinách. Policie u něj nezjistila alkohol, pozitivně nevyšel ani test na drogy. Larsen prohlásil, že nic špatného neudělal, a soudit se odmítá. O tom ale naštěstí nerozhoduje on.

Související články

Další články