Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

Jako kůl v plotě: Poslanci ODS se do strany Klause juniora nehrnou

+ Další fotografie
Politka
Václav Klaus mladší po vyhazovu z ODS uvedl, že založí nový politický subjekt. Sázel na to, že k němu přejde část straníků z ODS. Ke Klausovi juniorovi se zatím ale hrne jen část lidí napojených na SPD.

Když Klaus oznámil, že chce založit novou stranu, věřil, že k němu přejde část poslanců z ODS a SPD. Zatím to ale vypadá, že může počítat jen s několika lidmi, kteří jsou napojeni na SPD. Lidé z ODS se ke Klausovi v současné době nehrnou.

Redaktoři webu Aktuálně.cz oslovili poslance, o kterých se předpokládalo, že by mohli ke Klausovi přejít. Zájem o spolupráci s Klausem má v současné době trojice bývalých poslanců SPD – Lubomír Volný, Marian Bojko a Ivana Nevludová.

Jan Zahradník (ODS) spolupráci s Klausem vylučuje. „Já jsem od roku 1991 členem ODS a zůstanu jím. Byl jsem za ODS zastupitel, radní, hejtman a teď jsem poslanec. Pokud budu ještě v politice, tak budu za ODS. Já jsem starý ódéesák, přežil jsem Sarajevo, vždycky jsem byl věrný,“ uvedl Zahradník pro Akutálně.cz s tím, že podobný dotaz ho rozčílil.

Poslankyně ODS Zuzana Zahradníková Majerová uvedla, že s Klausem ji pojí kamarádský vztah. Úvahy o tom, že by šla k němu do strany, ale označila za předčasné. „Tak dalece jsme nezašli. Já pouze vím, že něco chystá,“ uvedla poslankyně.

Klaus junior se tak může spolehnout na svého otce. Bývalý prezident (77) naznačil, že syna podpoří. Klaus junior chce novou stranu představit na podzim.

Mohlo by vás zajímat

Další články