Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Jako když Ledecká vyhrála olympiádu: Slavia rozdrtila anglický Leicester

Zdroj: Profimedia
FOTBAL
Fotbalové utkání Leicester - Slavia dopadlo pro český tým fenomenálně. Leicester dostal tvrdou lekci 0:2 a Slavia tak postupuje do osmifinále Evropské ligy. Slávistický trenér Jindřich Trpišovský nazval chvíli po utkání zápas sportovním zázrakem.

"Když porovnávám rozdíl mezi oběma kluby, je to něco podobného, jako když Ledecká vyhrála olympiádu. Sportovní zázrak," řekl Jindřich Trpišovský, trenér českého klubu, několik málo okamžiků po zápase. Se svým týmem dosáhl v zápase Leicester - Slavia obrovského úspěchu, kdy Leicester prohrál 0:2.

Slavia vyřadila tým, který má dle BBC padesátkrát vyšší mzdový rozpočet. Trpišovský v rozhovoru pro Sport.cz uvedl, že rozdíl mezi anglickým a českým fotbalem je propastný. "Přímo obrovský... Prostředí, tréninkový areál, stadion, možnosti anglických klubů a my pak sehrajeme s Leicesterem dva vyrovnané zápasy. Těžko uvěřitelné, zároveň ale povzbuzující, protože v tu chvíli si člověk uvědomuje, že naše práce dává smysl," uvedl ke dvěma zápasům, které Slavia odehrála s Leicesterem.

První zápas skončil remízou 0:0, přičemž u něho se neřešila ani tak samotná hra jako spíše to, jací VIP hosté seděli v publiku. Nechyběl tam Roman Prymula, bývalý poradce premiéra Andreje Babiše, nebo třeba Petr Dvořák, generální ředitel České televize.

Související články

Další články