Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Jako kdyby všude rozsypali kokain! Policisté popsali boj se steroidovou mafií v Česku

+ Další fotografie
Jde o skrytý byznys, o kterém se moc nemluví. Je ale všudepřítomný. Nejen u profesionálů a rekreačních sportovců, k dokonalému vzhledu si pomocí zakázaných látek pomáhají i lidé na Instagramu. Anabolika bere i mládež. Redakce eXtra.cz rozklíčovala, jak steroidová mafie v Česku uvádí tyto substance na černý trh. Jde o činnost, za kterou hrozí odnětí svobody až na 12 let. Ale anabolika jsou všude. Drogovou terminologií řečeno, je to podobné, jako kdyby mafie všude rozsypala kokain. Podívejte se na rozhovor s policistkou.

Na černém trhu uživatelé neseženou jen látky, které fungují. Je plný falzifikátů. A konzument často dá peníze za něco, co lidově řečeno nemaká Navíc do sebe často vpraví látku, která může být životu nebezpečná, nemusí jít o originál. „Jde o kriminální činnost, za kterou hrozí postih až dvanáct let odnětí svobody,“ říká na videu kriminalistka Barbora Kudláčková z Národní protidrogové centrály.

"Nejčastější model prodeje je přes internet a sociální sítě," pokračovala o tom, jak dealeři získávají své zákazníky. "Na našem území evidujeme, že tuto trestnou činnost páchají občané České republiky, ale jsou na ně navázáni i cizinci, ale jsou to cizinci, kteří mají v České republice dlouhodobý pobyt," upřesnila, kdo jsou členové steroidové mafie.

Policie zaznamenala i několik případů, kdy si zakázanou látku obstaral nezletilý Na exkluzivní rozhovor s policistkou z Národní protidrogové centrály se podívejte na videu.

1. díl seriálu - rozhovor s dealerem steroidů - NAJDETE ZDE.

Co může napáchat zakázaná látka v lidském těle?

Na Instagramu oslňovala, ale skončila v péči lékařů. Jakou látku užila?

Jakou souvislost mají anabolické steroidy a drogy?

VELKÝ SERIÁL O STEROIDOVÉ MAFII V ČESKU POKRAČUJE VE STŘEDU VE 12 HODIN NA WEBU EXTRA.CZ.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy