Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Jako dvojčata: Stanislava Brudera (†85) si lidé často pletli s jeho bratrem Jiřím (†86)

Zdroj: reprofoto iVysílání ČT
+ Další 4 fotografie
OSUD
Jak jsme již informovali, před týdnem odešel na hereckou věčnost herec malých rolí Stanislav Bruder (†85). I když nepatřil k těm nejslavnějším umělcům známým z divadla a televize, hodně diváků si ho pamatuje hlavně díky seriálu Arabela se vrací nebo z dabingu. Stanislav měl jinak, co se slávy týče, docela smůlu.

Stanislav žil totiž docela ve stínu o něco slavnějšího a o pět let staršího bratra Jiřího (†85), který zemřel před pěti lety. Navíc si byli pánové i dosti podobní, což se ukázalo například v pohádce O princi, který měl smůlu (1989), v níž bratři hráli rádce krále Petra Nárožného a prince Jana Šťastného. V některých scénách to vypadalo, jako by si Stanislav a Jiří z oka vypadli.

Sourozenecká dvojice měla podobný osud i v dabingu. Starší Jirka byl jedním z prvních hlasů šáši Krustyho v Simpsonových, Stanislav mu propůjčoval hlas v řadě dílů druhé a třetí série. Střídali se i v roli Barnabáše v seriálu Willy Fog na cestě za dobrodružstvím.

A fanoušci dabingu se dodnes občas přou o to, v kterých dílech koho mluvil Stanislav a kdy Jiří. Občas dokonce prý mělo dojít k tomu, že jeden pronášel dialogy a od druhého byly různé drobné repliky (výraz překvapení, výkřik a podobně).

Role

Stanislav Bruder jinak promlouval i v seriálech My z Kačerova (prakačer Bobo), Beverly Hills 90210 (Sal), Krok za krokem (několik rolí) a mnoha dalších. Ve filmech, kterých nadaboval několik desítek, půjčil hlas například jednomu z četníků ve Fantomasovi,

Z hraných rolí je třeba připomenout ty v seriálech Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek nebo například Dobrodružství kriminalistiky. V posledních dvou desítkách let se už herectví příliš nevěnoval.

Odchod Stanislava Brudera rozesmutnil hlavně jeho širokou rodinu: manželku Hanu, syna Stanislava, vnoučata Helenu, Tomáše, Kamilu a pravnoučata Karolínu, Kateřinu a Eduarda.

Související články

Další články