Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Jako by znovu zemřela Coco Chanel! České hvězdy pláčou pro Lagerfelda (†85)

Karl Lagerfeld
Zdroj: Instagram
+ Dalších 22 fotografií
SMRT IKONY
Celý svět truchlí pro světoznámého návrháře Karla Lagerfelda (†85), který v úterý zemřel v Paříži. A mezi rozesmutnělými celebritami jsou i slavné Češky a Češi. Jak na ikonu módy vzpomínají?

Karl Lagerfeld zemřel poté, co se mu v pondělí udělalo nevolno a musel být převezen do nemocnice. Zpráva o jeho úmrtí se rychle roznesla po celém módním světě.

„Odpočívej v pokoji. Budeš mi chybět,“ napsala si na Instagram Eva Herzigová (45), která se objevila jak na Lagerfeldových přehlídkách či fotografiích, tak třeba v jeho klipu.

Mezi další jeho modelky, které si sám vybíral, patřila i Jana Tvrdíková, dcera exministra Jaroslava Tvrdíka, Tereza Maxová, Daniela Peštová nebo Linda Vojtová

Kniha z Prahy

„Dozvěděl jsem se to před chvílí. Je to hodně smutný, ale všichni tam jednou musíme. Karl byl ikona po celý svůj život. Sám jsem se s ním nikdy nepotkal, ale byl jsem na hodně přehlídkách, protože moje kamarádka byla vdaná za jeho manažera. Váže se mi k němu hezká vzpomínka. Když byl u něj naposledy jeho manažer na návštěvě, viděl, že má na stole moji knížku Love You from Prague,“ prozradil eXtra.cz ve světě proslulý módní fotograf Robert Vano

„Do módy toho přinesl hodně. Už v padesátých letech pracoval u Christiana Diora, takže měl obrovskou šanci učit se od jiného mistra. Když pak převzal Chanel, znovu oživil celou značku. Měl absolutně suprové věci. Měl tým dvaceti lidí, kteří každý večer museli chodit na diskotéku, tam vyfotili mladé lidi, co nosí, druhý den to přinesli do studia, Karl podle toho udělal oblečení, přidal diamanty a podobně. Byl to génius. Zvládal několik značek najednou, k tomu ještě svou. A byl i fotograf, měl galerii, dělal knihy. Nevím, jak toho mohl tolik zvládnout v jednom životě,“ vysekl poklonu zesnulému návrháři Vano.

Černá móda

„To vůbec nevím. Proboha! Módu ovlivnil velice, pousnul ji někam jinam. Jeho barvou byla černá, kterou si sám rád oblékal. A povýšil ji ze smuteční na módní barvu. Sama mám od něj kabelku, jsem za ni šťastná. Všude používal své logo, měl vtipné doplňky. A co se týče modelek, vybíral si rád chlapecké typy děvčat, hodně štíhlé. Pro každou dívku byla čest pro něj pracovat,“ říká ikona českého módního světa, dlouholetá lovkyně talentů Milada Karasová

„To je jako by znovu zemřela samotná Coco Chanel. Každá holka, která se trochu zajímá o módu, ho musí znát. Sama jsem od Karla Lagerfelda měla jen kozačky. Trička s jeho komiksovou postavičkou, kterou cpal všude, jsem si fakt nekoupila. To se mi nelíbí. Líbí se mi jeho kožichy, ale protože stojí přes milion korun, tak mi ve skříni nevisí. Jinak jeho smrt asi není překvapením. Nedávno se omluvil z přehlídky ze zdravotních důvodů. A pořád fixloval s věkem, takže nikdo pořádně doteď neví, kolik mu vlastně bylo,“ řekla nám módní novinářka Ornella Koktová, která dokonce šla před sedmi lety v Miláně coby modelka Lagerfeldovu přehlídku.

„Měl požehnaný věk. Až do konce žil svou prací. Všichni to můžeme brát tak, že i když fyzicky zemřel, jeho duše a tvorba neumře nikdy,“ vyjádřila se zase Eva Decastelo.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy