Představte si, že byste slyšeli, jak funguje vaše tělo. Šustění proudící krve v žilách, kmitání a hýbání vašeho mozku v lebce a dokonce i jemný svist, když pohnete očima. A to všechno slyšíte hlavně v době, kdy máte odpočívat a spát.

Ale může to být ještě horší. Třeba přestanete chodit na večeře s přáteli, protože neslyšíte ani slovo kvůli hluku vlastního žvýkání. A tím pádem je pak logické, že se kromě večeří vzdáte i jídel jako křupek, čipsů, jablek nebo mrkve. Ve vaší hlavě to hvízdá a piští a vy vlastně neděláte nic jiného, než že hýbete očními bulvami.

Tak tohle všechno má za sebou Julie Redfern (47), která zničehonic začala trpět po čtyřicítce extrémní sluchovou citlivostí a slyší i zvuky svých vnitřních orgánů. Nemoc je doprovázena taky závratěmi, takže došlo ke změnám ve vnitřním uchu. Doktoři si ale moc rady nevědí a ani netuší, jak k nemoci došlo. Podle Julie za to může dávná havárie na kole, kdy měla poraněnou hlavu.

Když se to snažila říct svému manželovi, nejdřív jí nevěřil ani slovo, ale citlivost na hluk dováděla Julii k šílenství, až nakonec přece jen musela na vyšetření. Od té doby se naučila s postižením žít, ale pomoc je zatím v nedohlednu.