Muhammad žije se svojí matkou a čtyřmi sourozenci ve vesnici Mamburung na ostrově Borneo. Otec jim zemřel, a tak je na ně maminka sama. A s chlapcem si neví rady. Jeho tělo totiž pokrývá extrémní množství hustých chlupů. Vypadá to, že má chlapec srst.

Někteří ho uctívají a vzývají a myslí si, že chlapec má zvláštní schopnosti, protože je výjimečný. Jiní se ho zase bojí a vyhýbají se mu obloukem. Podle nich je vlkodlak a je nebezpečný.

Chlapec trpí hypertrichózou. Tedy vzácným genetickým onemocněním, kterému se říká také vlkodlačí syndrom. Tito lidé mají po těle abnormální ochlupení. Chlupy jim rostou i v obličeji a na zádech. Prostě na všech částech jejich těla. Chlapec je ale prý spokojený a jeho chlupy mu nevadí.

„Nevadí mi, že jsem středem pozornosti. Někteří se mi smějí, jiní mě zase uctívají. Dokonce přijedou i lidé z daleka, aby si mě prohlídli. Myslí si, že mám zvláštní schopnosti. Vzhledem k tomu, že jsem jiný, tak to chápu. Nechci ale žádnou lékařskou pomoc. Takhle jsem spokojený,“ říká Muhammad.

„Měli jsme obavu z toho, jak rychle a hustě mu chlupy rostly. Vzali jsme ho k několika lékařům, ale nikdo ho nemohl léčit. Jeho nemoc bereme jako dar od boha, je to prostě boží vůle,“ říká jeho matka.