Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Jaké to je být vlkodlakem? Tento chlapec má příběh, který snad ani nechcete znát…

Tento chlapec má tělo pokryto extrémním množstvím hustých chlupů.
Zdroj: profimedia.cz
Tento chlapec má opravdu krutý osud. Někteří lidé se ho bojí a jiní ho zase uctívají. Muhammad Raihan (13) se totiž narodil s extrémním porostem po celém těle. Jeho chlupy připomínají srst. On si z toho ale nic nedělá a odmítá lékařskou pomoc.

Muhammad žije se svojí matkou a čtyřmi sourozenci ve vesnici Mamburung na ostrově Borneo. Otec jim zemřel, a tak je na ně maminka sama. A s chlapcem si neví rady. Jeho tělo totiž pokrývá extrémní množství hustých chlupů. Vypadá to, že má chlapec srst.

Někteří ho uctívají a vzývají a myslí si, že chlapec má zvláštní schopnosti, protože je výjimečný. Jiní se ho zase bojí a vyhýbají se mu obloukem. Podle nich je vlkodlak a je nebezpečný.

Chlapec trpí hypertrichózou. Tedy vzácným genetickým onemocněním, kterému se říká také vlkodlačí syndrom. Tito lidé mají po těle abnormální ochlupení. Chlupy jim rostou i v obličeji a na zádech. Prostě na všech částech jejich těla. Chlapec je ale prý spokojený a jeho chlupy mu nevadí.

„Nevadí mi, že jsem středem pozornosti. Někteří se mi smějí, jiní mě zase uctívají. Dokonce přijedou i lidé z daleka, aby si mě prohlídli. Myslí si, že mám zvláštní schopnosti. Vzhledem k tomu, že jsem jiný, tak to chápu. Nechci ale žádnou lékařskou pomoc. Takhle jsem spokojený,“ říká Muhammad.

„Měli jsme obavu z toho, jak rychle a hustě mu chlupy rostly. Vzali jsme ho k několika lékařům, ale nikdo ho nemohl léčit. Jeho nemoc bereme jako dar od boha, je to prostě boží vůle,“ říká jeho matka.

Související články

Další články