Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Jaké peníze berou české sportovní hvězdy: Voráček kraluje, Jágr už není to, co býval, a Rosický je mimo hru

Voráček je nejvýdělečnějším českým sportovcem.
Zdroj: facebook.com
+ Další fotografie
Je obecně známým faktem, že sportovci, kteří se chytí v zahraničí, mají na výplatní pásce to, o čem každý jiný smrtelník jen sní. V žebříčku nejlépe placených sportovců se teď zamíchalo kartami a zažité standardy už neplatí. Kdo je teď nejlépe placeným sportovcem?

Jeden standard ale koneckonců zůstává. Nejvíc nejlépe placených českých sportovců je mezi hokejisty. Všechno ostatní je ale úplně jinak. Do prvních pětadvaceti nejlépe placených sportovců přibylo sedm nováčků. Petr Čech, který byl doposud na špici, musel předat své žezlo někomu jinému.

Nejlépe vydělávajícím českým sportovcem se stal hokejista Jakub Voráček. Hrot Philadelphie si za loňskou sezonu vydělal 322 milionů korun! To vše díky tomu, že vešel v platnost jeho gigantický osmiletý kontrakt s Flyers na 1,6 miliardy.

Ze žebříčku vypadlo celkem osm členů. Například fotbalista Tomáš Rosický (z Arsenalu přestoupil do Sparty, kde má plat cca 1 milion korun), hokejisté Patrik Eliáš, Jiří Hudler nebo tenistka Petra Kvitová, která kvůli zraněné ruce zameškala většinu sezony.

Mezi elitní pětadvacítku patří tedy 17 hokejistů, dva fotbalisté, dva basketbalisté, tři tenisté a také Vojtěch Růžička, profesionální hráč pokeru, s výdělkem 56,5 milionu obsadil 23. místo.

Žebříček sestavuje měsíčník Forbes dle předlohy jejich americké základny. Sčítají se zde peníze, které sportovci dostávají od sponzorů a partnerů. Mzda je hrubá před započtením daní, poplatků agentům či pojištění. To vše za období červenec 2016 – červen 2017.

Související články

Další články