Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Jake Gyllenhaal vzpomíná na natáčení milostných scén ve Zkrocené hoře: Občas to bylo nepříjemné

Zdroj: Focus Features
+ Dalších 6 fotografií
NAROZENINY
Jake Gyllenhaal je už nějaký ten pátek považován za světový sexsymbol. V roce 2006 se dokonce podle časopisu People umístil mezi padesáti nejkrásnějšími lidmi planety. Dnes sice slaví už své 40. narozeniny, na jeho sex-appealu se ale vůbec nic nezměnilo. Za symbol krásy je považován i v gay komunitě, k čemuž hodně napomohl snímek Zkrocená hora. Jaké to pro něj bylo, když žhavé gay scény natáčel?

Jake Gyllenhaal se narodil do umělecké rodiny. Jeho matka byla producentkou a scenáristkou, otec zase režisérem, a tak nebylo divu, že to malého Jakea brzy začalo táhnout k herectví. Stejně jako jeho sestru Maggie, s níž si dokonce zahrál ve snímku Donnie Darko

Jake Gyllenhaal ve Zkrocené hoře

Zpátky ale k Jakeovým hereckým začátkům. Prvně se začal objevovat ve školních představeních, pak ale přišel zvrat a jako jedenáctiletý kluk se objevil v komedii Dobrodruzi z velkoměsta.

Po jeho prvním úspěchu ho jeho otec začal obsazovat do vlastních filmů. A Jake se zároveň pustil i do studia. Vystudoval Harvard-Westlake School a poté pokračoval na Kolumbijské univerzitě. Tam ale vydržel jen dva roky a rozhodl se, že svou pozornost bude raději věnovat už jen herectví. To se brzy zúročilo a Gyllenhaal se objevil například ve snímcích Den poté, Zkrocená hora, Everest nebo Noční zvířata.

Obzvlášť úspěšná byla Zkrocená hora, která získala tři Oscary a zároveň měla nebývalý kulturní dopad a uznání. Film o homosexuálních kovbojích nakonec vydělal více než 178 milionů dolarů a stal se velmi úspěšným.

Jake Gyllenhaal točil gay scény

V hlavních rolích byli právě Jake Gyllenhaal a již zesnulý Heath Ledger Ti si zahráli dva kovboje v drsném terénu východního Wyomingu, mezi nimiž vzplál plamen lásky. Ta však bohužel skončila tragickým koncem.

„Stalo se to mnohem větším, než jsme si mysleli, že to bude,“ řekl o Zkrocené hoře Gyllenhaal pro Yahoo Entertainment během rozhovoru Role Recall. Jake také promluvil o milostných scénách, které s Ledgerem točili. „Občas to pro nás bylo nepříjemné. Ale věděli jsme, o čem ten příběh byl, a to pro nás dost znamenalo. Věděli jsme, že je to důležité,” svěřil se úspěšný herec, který je vnímán jako člen staromládeneckého klubu Hollywoodu, do kterého patří i George Clooney nebo Leonardo DiCaprio

V běžném životě je ale Gyllenhaal na ženy. Má za sebou několik vztahů a po jeho boku se vystřídaly takové kočky jako Reese Witherspoon, Kirsten Dunst či zpěvačka Taylor Swift Nyní je však sám.

Související články

Další články