Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Jake Gyllenhaal vzpomíná na natáčení milostných scén ve Zkrocené hoře: Občas to bylo nepříjemné

Jake Gyllenhaal a Heath Ledger k sobě měli ve Zkrocené hoře hodně blízko.
Zdroj: Focus Features
+ Dalších 6 fotografií
NAROZENINY
Jake Gyllenhaal je už nějaký ten pátek považován za světový sexsymbol. V roce 2006 se dokonce podle časopisu People umístil mezi padesáti nejkrásnějšími lidmi planety. Dnes sice slaví už své 40. narozeniny, na jeho sex-appealu se ale vůbec nic nezměnilo. Za symbol krásy je považován i v gay komunitě, k čemuž hodně napomohl snímek Zkrocená hora. Jaké to pro něj bylo, když žhavé gay scény natáčel?

Jake Gyllenhaal se narodil do umělecké rodiny. Jeho matka byla producentkou a scenáristkou, otec zase režisérem, a tak nebylo divu, že to malého Jakea brzy začalo táhnout k herectví. Stejně jako jeho sestru Maggie, s níž si dokonce zahrál ve snímku Donnie Darko

Jake Gyllenhaal ve Zkrocené hoře

Zpátky ale k Jakeovým hereckým začátkům. Prvně se začal objevovat ve školních představeních, pak ale přišel zvrat a jako jedenáctiletý kluk se objevil v komedii Dobrodruzi z velkoměsta.

Po jeho prvním úspěchu ho jeho otec začal obsazovat do vlastních filmů. A Jake se zároveň pustil i do studia. Vystudoval Harvard-Westlake School a poté pokračoval na Kolumbijské univerzitě. Tam ale vydržel jen dva roky a rozhodl se, že svou pozornost bude raději věnovat už jen herectví. To se brzy zúročilo a Gyllenhaal se objevil například ve snímcích Den poté, Zkrocená hora, Everest nebo Noční zvířata.

Obzvlášť úspěšná byla Zkrocená hora, která získala tři Oscary a zároveň měla nebývalý kulturní dopad a uznání. Film o homosexuálních kovbojích nakonec vydělal více než 178 milionů dolarů a stal se velmi úspěšným.

Jake Gyllenhaal točil gay scény

V hlavních rolích byli právě Jake Gyllenhaal a již zesnulý Heath Ledger Ti si zahráli dva kovboje v drsném terénu východního Wyomingu, mezi nimiž vzplál plamen lásky. Ta však bohužel skončila tragickým koncem.

„Stalo se to mnohem větším, než jsme si mysleli, že to bude,“ řekl o Zkrocené hoře Gyllenhaal pro Yahoo Entertainment během rozhovoru Role Recall. Jake také promluvil o milostných scénách, které s Ledgerem točili. „Občas to pro nás bylo nepříjemné. Ale věděli jsme, o čem ten příběh byl, a to pro nás dost znamenalo. Věděli jsme, že je to důležité,” svěřil se úspěšný herec, který je vnímán jako člen staromládeneckého klubu Hollywoodu, do kterého patří i George Clooney nebo Leonardo DiCaprio

V běžném životě je ale Gyllenhaal na ženy. Má za sebou několik vztahů a po jeho boku se vystřídaly takové kočky jako Reese Witherspoon, Kirsten Dunst či zpěvačka Taylor Swift Nyní je však sám.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy