Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Jaká jména dáváte vašim dětem? Teď frčí originální a exotická. Ale za některá vám vaše děti poděkují!

Máte raději česká jména, nebo ta exotická?
Zdroj: facebook.com
Každý rodič chce pro svého potomka vybrat to nejlepší jméno. Většinou o něm rodiče přemýšlejí už během těhotenství, samozřejmě podle nejlepšího vědomí a svědomí. Jenže co se líbí rodičům, se pak následně nemusí líbit potomkovi. A některé děti svým rodičům za svá jména opravdu poděkují.

Dřív byla v módě typická česká jména. Teď frčí ta exotická. A jak je vidět, čím exotičtější, tím lepší! Každý chce být originální, a tak pořád vymýšlí něco nového. Ale je to ještě vkusné?

Například v loňském roce ve Vítkovické nemocnici v Ostravě byla mezi novorozeňaty jména jako Jakomo, Emporio King, David Chuanito, Karlos Paul. Mezi neobvyklá dívčí jména patřila Análie, Keitlin nebo Nairi. Třiadvacet dětí dostalo v Karviné loni dvě křestní jména, z méně obvyklých kombinací to je například Emilie Shanell, Emma Thea, Satya Layla, Samanta Nicol, Caitlín Ingrid, Lily Anne, Jennife Šarlota, Rebacca Naomi a Olivia Christine. „Jde většinou o jména dětí z mezinárodních manželství,“ upřesnila mluvčí města Šárka Swiderová.

Mezi další neobvyklá jména, která děti dostaly, patří Akobakr, Dexter, Ibrahim, Brian, Fernando, Quentin, Kacper, Matteo, Tymon či Harald. U holčiček je to Laila, Scarlett, Miriel, Maia, Tabita, Gaia, Leticie, Thea, Kalisa nebo Jeannine. Tak co říkáte, pojmenovali byste takhle své dítě?

Související články

Další články