Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Jaká hudba dělá vaše domácí mazlíčky nejšťastnější? Budete se divit!

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 6 fotografií
Zvířata milují hudbu
Možná tomu nebudete věřit, ale vaši domácí mazlíčci vnímají hudbu! Existují dokonce interpreti, kteří dělají psy nebo například kočky šťastnější. Kdo mezi ně patří?

Britský server Daily Mail informuje o tom, že akademický pracovník univerzity ve skotském Glasgow otestoval, kterou hudbu mají domácí mazlíčci nejraději.

Test probíhal tak, že pracovník univerzity hrál konkrétně psům různé interprety a hudební styl a vyhodnocoval, při kterých písničkách se tito čtyřnozí mazlíčci cítí nejlépe.

Test prokázal, že pejsci byli nejšťastnější, když se hrály skladby jamajského krále reggae Boba Marleyho a britské dub/reggae/popové skupiny UB40.

Hudební styl reggae celkově u pejsků sklidil velký úspěch. Sám Neil Evans, pracovník glasgowské univerzity, který za celým testem stál, prohlásil, že nejpozitivnější změny chování nastaly, když začalo hrát právě reggae a také soft rock.

Pokud máte doma pejska či jiného domácího mazlíčka, tak neváhejte a zkuste mu Boba Marleyho pustit. Pokud zaznamenáte nějaké nezvyklé chování, neváhejte a své zážitky posílejte na redakce@extra.cz.

Související články

Další články