Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Seriál Most!

Nejnovější kauzy

Jak žil představitel faráře Otíka? Luděk Kopřiva (†80) odmítl pohřeb, ale neodmítal milenky

Luděk Kopřiva jako farář Otík.
+ Dalších 41 fotografií
Diváci si ho pamatují zejména jako faráře Otíka z trilogie Slunce, seno. Herec Luděk Kopřiva (†80) ale vytvořil i další krásné role. Třeba takový taneční choreograf Hugo v komedii Dušana Kleina (78) Jak svět přichází o básníky z roku 1982. Jakým člověkem byl Kopřiva mimo filmové plátno?

Luděk Kopřiva se narodil roku 1924 v Praze. První herecké angažmá ale získal v Ostravě. Od roku 1960 až do své smrti byl členem činoherního souboru Divadla E. F. Buriana.

Vytvořil řadu rolí a roliček. I malé roli dokázal dát nezapomenutelný rozměr. Televizní diváci si ho ale vždy budou pamatovat zejména jako faráře Otíka z legendární trilogie Slunce, seno. Role mu přirostla hodně k tělu. Lidé na ulici si pak někdy mysleli, že je skutečným knězem. On ale ve skutečnosti miloval život a měl řadu milenek, za které utrácel pořádné peníze.

„Při natáčení šel v pauze do auta na návsi a tam ho odchytli lidé, kteří jeli na křest. A jedna z babiček říká: Pokřtil byste nám Vojtíška? A Kopřiva odpověděl: Což o to, já vám ho pokřtím, ale bude vám to h*vno platné,“ zavzpomínal pro deník Blesk režisér Zdeněk Troška.

Luděk Kopřiva zemřel 2. října 2004. Pohřben je v Praze. Před smrtí nakázal, že nechce žádný velký pohřeb. Chtěl, aby na něj lidi vzpomínali zvesela.

Mohlo by vás zajímat

Další články