Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Jak žil představitel faráře Otíka? Luděk Kopřiva (†80) odmítl pohřeb, ale neodmítal milenky

Zdroj: fdb.cz
+ Dalších 40 fotografií
Diváci si ho pamatují zejména jako faráře Otíka z trilogie Slunce, seno. Herec Luděk Kopřiva (†80) ale vytvořil i další krásné role. Třeba takový taneční choreograf Hugo v komedii Dušana Kleina (78) Jak svět přichází o básníky z roku 1982. Jakým člověkem byl Kopřiva mimo filmové plátno?

Luděk Kopřiva se narodil roku 1924 v Praze. První herecké angažmá ale získal v Ostravě. Od roku 1960 až do své smrti byl členem činoherního souboru Divadla E. F. Buriana.

Vytvořil řadu rolí a roliček. I malé roli dokázal dát nezapomenutelný rozměr. Televizní diváci si ho ale vždy budou pamatovat zejména jako faráře Otíka z legendární trilogie Slunce, seno. Role mu přirostla hodně k tělu. Lidé na ulici si pak někdy mysleli, že je skutečným knězem. On ale ve skutečnosti miloval život a měl řadu milenek, za které utrácel pořádné peníze.

„Při natáčení šel v pauze do auta na návsi a tam ho odchytli lidé, kteří jeli na křest. A jedna z babiček říká: Pokřtil byste nám Vojtíška? A Kopřiva odpověděl: Což o to, já vám ho pokřtím, ale bude vám to h*vno platné,“ zavzpomínal pro deník Blesk režisér Zdeněk Troška.

Luděk Kopřiva zemřel 2. října 2004. Pohřben je v Praze. Před smrtí nakázal, že nechce žádný velký pohřeb. Chtěl, aby na něj lidi vzpomínali zvesela.

Související články

Další články