Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Jak žije po zmizení Jany Paurové: Pavel je pracant, v obci ho dávají za příklad

Pavel Paur je prý velký pracant.
Zdroj: archiv rodiny
+ Dalších 17 fotografií
pátrání
Na pozemku Pavla Paura je nyní velmi rušno. Policie tam pátrá po Janě Paurové, která zmizela před sedmi lety. Někteří lidé jsou přesvědčeni, že ji manžel Pavel zavraždil a Janino tělo je stále v domě. V obci si ale na Paura nikdo nestěžuje. Naopak jsou rádi, jak se stará o obecní blaho a jak umí pomáhat.

Manžel zmizelé Jany Paurové se v posledních dnech potýká se zájmem kriminalistů. Po neúspěšném sedmiletém pátrání po jeho manželce se opět vrátili na místo, kde byla naposledy spatřena. Z domu od pondělí vychází zvuky brusky a kopání na zahradě. Ulice je v obležení policejních aut a kriminalisté se speciálně vycvičenými psy pátrají po jakýchkoliv stopách. Doufají, že konečně zjistí, co se Janě v únoru 2013 stalo a případ uzavřou.

Místní považují Paura za pohodáře

Redaktoři eXtra.cz se do obce Slavětín na Lounsku vydali a zeptali jsme se, jak Pavel Paur po zmizení jeho manželky žije. K tomu se vyjádřila asistentka starosty Jaroslava Jendla. "Pan Paur pracuje pro obecní úřad a dělá vše, co je potřeba - údržbu, technický úklid a podobně," objasnila. Dodala také, že s Paurem nikdy nebyly žádné problémy. Vždy byl ke všem ochotný a ve všem vyhověl. "Kritizovat jeho práci určitě nemůžu," řekla asistentka pro eXtra.cz. Aktuálně je ale Paur zaneprázdněn rozsáhlým vyšetřováním, které probíhá u něj v domě.

Janu Paurovou týral

Ani většina sousedů si na něj nemůže stěžovat. Ke všem se prý chová normálně a žádná hrůza z něj nejde. Část obyvatel se ale domnívá, že Paur stojí za zmizením své ženy. Čtyřnásobný otec podle Janiny tety Renaty Winklerové manželku pravidelně týral i znásilňoval.

„Říkala mi: ‚Teto, já prostě musím pít. Potom si jen lehnu a nevnímám, co se mnou dělá. Je mi už potom jedno, jestli na mě močí, bije nebo mě znásilňuje,'" vzpomínala Winklerová pro eXtra.cz. Na Janině aktivním facebookovém profilu lze dokonce spatřit výrazné modřiny na rukou a jizva v oblasti dekoltu. Podle Renaty je to důkaz, že Pavel svou ženu opravdu bil.

Ta je přesvědčena, že neteř z domu nikdy neodešla a kriminalisté její tělo co nevidět vypátrají.

„Říkal přímo přede mnou, že ji stejně jednou zabije a smál se u toho,“ říká dnes Janina teta. „Určitě je někde v baráku zakopaná nebo zabetonovaná,“ říká s rozhořčením příbuzná pohřešované ženy.

Související články

Další články