Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Jak žije legendární hlasatel Alexander Hemala: Je z něj dědeček a užívá si zahradu

Zdroj: showpix.cz
+ Dalších 12 fotografií
fotogalerie
Hlasatel Alexander Hemala (67) v minulosti bydlel na mnoha místech, například ve vile na Hanspaulce. V současné době však žije na severním okraji Prahy, kde je obklopen zelení a starožitnostmi. Jak to vypadá v jeho domku, se můžete podívat ve fotogalerii.

Alexander Hemala je bývalý hlasatel ve veřejnoprávní televizi, kde působil dlouhých 32 let. V současné době pracuje pro Českou televizi, kde působí jako režisér denního vysílání a věnuje se moderování v rozhlase nebo na společenských akcích.

Pětičlenná rodinka

Hemala má manželku Vlastu a s ní tři děti, Andreu, Jakuba a Nikolu. Hlasatel se s rodinou stěhoval několikrát, až se nakonec ke konci devadesátých let usídlili v domku na severu Prahy. V minulosti vystřídali mnoho bydlišť, například žili v bytu ve vile na Hanspaulce a Hemalovi tak bydleli v přízemním bytu se zimní zahradou a velkou vstupní halou.

Poté, co se pan domácí z vily rozhodl udělat kanceláře, dostala Hemalova rodina odstupné a za to si koupili domek na okraji Prahy, který musel projít velkou rekonstrukcí. "Museli jsme si tu chvíli zvykat," uvedl hlasatel pro Novinky.cz. "Ozval se chlapík, který měl v pořádku snad jen dílnu, takže jsme to tu kompletně přestavovali a do toho mi kamarád dal psa," doplnil Hemala.

Království na klíč

Místo dílny je dnes kuchyně a jídelna a tam, kde byla rozpadající se přístavba, je ložnice s velkým oknem do uzavřené zahrady. Do domku se tehdy nastěhovali jako pětičlenná rodina a dětem udělali vlastní malé pokoje. "Bylo to jejich království, kam jsme jim moc nechodili. Když něco chtěly, přišly dolů," uvedl Hemala. Doplnil, že každé dítě mělo od svého pokoje klíč.

Hemala je dnes dědečkem a jeho žena babičkou a poskytují s nadsázkou řečeno útočiště pro svá vnoučata a domek ve venkovském stylu se k tomu skvěle hodí. Hlasatel navíc v několika rozhovorech uvedl, že v domě velí jeho žena. Od přátel prý Hemala dostává nejčastěji víno, obrazy a zajímavé grafiky.

Související články

Další články