Pamatujte na to, že vaše tělo se zakulacovalo a nabíralo kila 9 měsíců, dejte mu tedy i dostatečný čas na to, aby se vrátilo zpět do formy, a nepropadejte panice. Pokud jste mladou maminkou, asi vám půjdou kila dolů rychleji než ženám po třicítce. Portál idnes.cz přináší rady od odborníků, jak zhubnout přebytečná kila po porodu.

Nabraná kila po porodu není lehké shodit a s každým dalším porodem je tento úkol ještě složitější. Rozhodně se nepouštějte do žádných drastických diet a hladovění. Mějte na paměti, že jste čerstvou maminkou, a tak je výživa důležitá nejen pro vás, ale i pro vaše miminko. Určitě nechcete být vyčerpaná, nervózní a hladová. Užívejte si mateřství a veškeré emoce s ním spojené a netrapte se nějakým tím kilem navíc. Pokud budete rychle hubnout, uškodíte tím sobě i svému miminku, a tak se dietám vyvarujte minimálně v době, kdy plně kojíte.

Důležité je tedy hubnout postupně a hlavně pomalu, tím si zaručíte, že nepřijde jo-jo efekt. Výživový poradce Petr Havlíček tvrdí, že správné je shazovat přibližně půl kila měsíčně. Svou původní váhu byste měla vrátit zpátky do roka, což se někdy povede rychleji. Nechte tělu prostor, někdy shazujete samy jen tím, že kojíte.

Jediné, co si ohlídejte, je, abyste nezačala po porodu přibírat. V takovém případě bude lepší vyhledat odborníka, než se do snižování hmotnosti pouštět sama. Na cenné rady a správný postup při snižování hmotnosti po porodu se podívejte zde:

Dodržujte tedy určitá pravidla a hlavně se přebytečnými kily nestresujte. Jste především čerstvou maminkou, a tak si užívejte věci kolem mateřství. Navíc nic nesluší ženě víc než spokojený úsměv a štěstím rozzářené oči. V takovém případě jdou kila stranou a vy se stáváte pozitivní a krásnou mamčou.