Americký básník, spisovatel, zakladatel hororového žánru a prvního tvůrce detektivních povídek Edgar Allan Poe rozvířil kolem své osobnosti celou řadu diskuzí.

Mnozí historici věří, že Poe mohl ke konci svého života trpět vzteklinou, cholerou nebo syfilidou. Někteří se však přiklánějí k jiné teorii, která z hlediska tehdejší doby také stojí za úvahu.

Mohl se stát součástí takzvaného coopingu, tedy nelegálního kupčení s volebními hlasy. V době, kdy zemřel, se totiž v Baltimoru konaly městské volby.

Poe byl nalezen zdrogovaný, zmlácený a v cizích šatech.

Tohle je 6 dalších podivností z jeho života.

1. Byl sirotkem. Jeho matka zemřela v pouhých 24 letech na tuberkulózu a jeho otec, alkoholik, odešel od rodiny ještě předtím.

2. Na rozdíl od svých dvou sourozenců, které stihl krutý osud, se ze sirotčince dostal do péče rodiny bohatého obchodníka Allana.

3. I když byl velmi nadaný a nastoupil na univerzitu, ještě jako mladého kluka jej začal ničit démon, kterého podědil po otci i starším bratrovi – alkoholismus.

4. Alkohol a opiáty jej provázely už celým jeho životem. Spouštěly v něm však bohužel také deprese, delirické vztahy a paranormální vidiny.

5. Zamiloval se do své teprve třináctileté sestřenice Virginie, se kterou měl intenzivní milostný vztah.

6. Krásu života se snažil hledat ve smrti, bolesti a všem ošklivém. A přesně takový byl i ten jeho. Krásný, přestože byl tragický…