Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Jak vypadala popálená dívka z titulky Women's Weekly, než ji sežehly plameny, a co se vlastně tehdy stalo?

Příběh Turie Pitt dojímá celý svět.
Zdroj: archiv
+ Další 3 fotografie

Bývalá modelka Turia Pitt (26) je momentálně snad ve všech světových médiích. Magazín Women's Weekly ji dal na titul svého červencového čísla a tímhle krokem si vysloužil pořádnou pochvalu. Proč by na titulech musely být neustále dokonalé krásky, když i žena, které oheň sežehl většinu kůže na těle, může být stále krásná…

Nehoda, při níž Turia utrpěla popáleniny na 65 procentech těla, se stala v roce 2011 během ultramaratonu Racing The Planet v regionu Kimberley v západní Austrálii. Turia při závodu spolu s další ženou a dvěma muži uvízla v úzké lesní rokli, kde došlo k rozsáhlému požáru. Nejvíce popálenou byla právě Turia spolu s Kate Sanderson.

Pitt, která se občas živila jako modelka, prodělala mnoho operací, dlouho bojovala v nemocnici o život, a i když se ji podařilo zachránit, musela dlouho nosit při pobytu venku ochranný návlek přes hlavu. Museli jí také amputovat čtyři prsty na levé ruce a palec na pravé. Turia zažalovala pořadatele závodu za to, že nedbali řádně bezpečnosti účastníků, a později soud vyhrála. Žena měla údajně vysoudit kolem dvou milionů dolarů (cca 36 milionů Kč).

Dnes Turia opět žije téměř plnohodnotný život, stále sportuje, žije se svým přítelem, který jí byl obrovskou oporou, a věnuje se samozřejmě lidem, kteří ve svém životě také utrpěli velké popáleniny.

Související články

Další články