Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Jak vypadají poslední minuty v rozpáleném autě? Dítě nemůže dýchat a vnímá, jak přichází smrt

+ Dalších 8 fotografií
Smrt v rozpáleném autě během horkého dne je bohužel poměrně častou záležitostí. Každý rok se objevují zprávy, jak rodiče zapomněli v autě své dítě. Nejnovější šokující případ je z Brna. Rodiče zde nechali dítě v autě a šli nakupovat. Dítě pomohli zachránit kolemjdoucí. Podobné případy ale dobrý konec nemívají. Jak smrt v autě probíhá? Co se děje s tělem dítěte? Toto není hezké čtení.

Každým rokem zemře uvnitř automobilů několik malých dětí, na které rodiče zapomenou. Mnohdy jsou následky fatální už po několika minutách. V těchto případech je dítě zcela bezbranné a nedokáže dát nikomu najevo, že potřebuje pomoct.

Poslední případ je z Brna. Rodiče zde nechali dítě v autě a šli nakupovat. Pryč byli 20 minut – psali jsme tady.

Smrtelných případů je několik desítek za poslední roky. Většinou za smrt dětí mohou uspěchaní a zapomnětliví rodiče, kteří poté musí do konce života žít s hrozným pocitem.

Co vlastně takové dítě prožívá? Jaké má pocity? My jsme si v redakci eXtra.cz vyzkoušeli, jaké to je v takovém autě sedět – redakční test najdete tady.

Jak vlastně probíhá smrt v rozpáleném autě?

Už po pěti minutách v uzavřeném autě dochází k přehřátí organismu. Přichází bolest hlavy a začíná otékat obličejové svalstvo. Dítě začíná ztrácet vědomí.

Po dvaceti minutách začíná mozek otékat a tlačí na lebku. Přestává fungovat centrální nervový systém. Dochází k ucpávání komůrek v mozku.

Po 25 minutách se v mozku začíná ukládat kyselina mléčná.

Po dalších 10 minutách začnou selhávat ledviny. Po 40 minutách se do plic dostává voda a krev.

Po 40 minutách přestane bít srdce a přichází smrt…

Související články

Další články