Domácí mazlíčci musí být u všeho. Stačí, když se v kuchyni něco šustne, a jsou okamžitě u vás. Jejich zvědavost je neuvěřitelná. Asistují nám v koupelně, na záchodě, při práci, v kuchyni a nejvíc u jídla.

Jsou to chlupaté potvůrky, které nás svýma smutnýma očima přesvědčí, abychom jim věnovali i ten poslední kousek něčeho dobrého na talíři. Nemluvě o tom hypnotizování, když se snažíme něco sníst.

Pejsci vydrží sedět u stolu i hodiny, a to i přesto, že už na něm dávno nic není.

Velmi dobře fungují také jako spolehlivá antikoncepce. Stačí při sexuálních hrátkách otevřít oči a spatřit packy na posteli a hlavičku, jak se naklání ze strany na stranu, a je po sexu.

Kdysi dávno čistý a uklizený byt se promění v psí doupě. Všude rozkousané hračky, roztahané ponožky a vysypaný odpadkový koš.

I naše auto dostane pořádnou nakládačku. Na sedačkách chlupy a stopy pacek od bahna. A i když nám v peněžence po nákupu dobrůtek pro pejska nezbude ani koruna, milujeme svého čtyřnohého přítele nadevše.

Se zvířátky je sranda, a přesto, že nás občas vytočí a způsobí neplechu, nedokážeme se na ně zlobit dlouho. Jsou přece tak rozkošní.

To vše a mnohem víc situací, které denně zažíváme s pejskem nebo kočičkou, vtipně nakreslil majitel zlatého retrívra John.