Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Jak vypadá pohádková Arabela po téměř 40 letech? Herečka půvab a šarm neztratila

Zdroj: Česká televize / Tomáš Svoboda
+ Dalších 5 fotografií
Jana Nagyová (58) a její Arabela jsou pro všechny milovníky televizních pohádek nezapomenutelnými jmény. Od první klapky známého seriálu určeného nejenom dětem uplynulo dlouhých 38 let. Zajímá vás, jak se za téměř čtyři dekády představitelka půvabné princezny změnila? My vám ji ukážeme!

Jana Nagyová se narodila v lednu 1959 ve slovenském Komárně. Přestože od 13 let účinkovala v divadle, budoucnost v herectví neviděla. Nastoupila na bratislavskou konzervatoř, kde studovala operní zpěv a hru na klavír. Hudbě se toužila věnovat na profesionální úrovni.

Jenže ji osud nasměroval přece jenom k herectví. V prvním filmu jménem Sváko Ragan se objevila v 17 letech a další role přišly vzápětí.

Zatímco někteří herci střídají významné role jako ponožky, kariéra Nagyové je jiný případ. Ačkoliv toho nenatočila zrovna málo, do povědomí diváků se nejvíc zapsala jako princezna Arabela ze stejnojmenné pohádky. Tehdy jí bylo 21 let a patřila k vzhledově nejzajímavějším herečkám tehdejší doby.

Ačkoliv od první klapky oblíbené televizní pohádky uplynulo už 38 let, Nagyová na půvabu a šarmu neztratila. Neúprosný běh času se jí sice ve tváři podepsal, přesto jde o velice elegantní dámu. Herečka žije trvale v Německu nedaleko Kolína nad Rýnem, kde se věnuje podnikání. Jen občas si posteskne, že by chtěla znovu hrát.

Související články

Další články