Trendy tagy Simona Krainová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Jak vybrat postel snů?

Výběr postele
Kvalitní postel je jedním z nejdůležitějších kusů nábytku v bytě. Jak ji vybrat, aby vám poskytla místo pro dokonalý odpočinek a ráno se vám snadno vstávalo? Základem je bytelný rám, vhodný rošt a pohodlná matrace. V článku vám přinášíme porovnání různých typů postelí.

Ideální postel? Dost místa na všechny spací polohy

Výběr postele byste neměli uspěchat. Nejprve si ujasněte, zda potřebujete jednolůžko nebo budete spát na posteli ve dvou. Poté si v ložnici vyhraďte místo odpovídajících rozměrů – postel by měla na délku měřit zhruba o 25 cm více, než je výška vaší postavy. Pohodlný spánek vám poskytne jednolůžko o šířce alespoň 90 cm (ještě lepší je šířka 120 cm), u dvojlůžka se doporučuje šířka 160 či 180 cm, aby měli oba spáči dostatek prostoru. Lůžko včetně roštu a matrace by mělo být asi 50 cm nad podlahou. Čím je postel vyšší, tím snadněji se vám z ní bude vstávat.

Různé konstrukce, různé výhody

Na webu prodejce nábytku Expedo.cz (případně Expedo.sk pro slovenský trh) si můžete vybrat z více konstrukčních typů postelí. Najdete tam klasické manželské postele na nožkách, které dovolí matraci zespodu větrat a pod nimiž se snadno vysává, odolné postele z masivu, s vkusným čalouněním či extra vyvýšené postele pro snadné vstávání. Oblíbené jsou i americké boxspring postele, které poskytují dokonalý oddech díky 2 až 3 matracím nad sebou. Vyberte si novou postel z pohodlí domova, dopravu máte u Expeda vždy zdarma.

Při výběru postele se zaměřte i na materiál. Levnější postele z dřevotřísky vám nejspíš nevydrží na věky, bytelnější kousky z kovu nebo masivního dřeva mají naopak delší životnost. Některé postele také nabízejí úložný prostor – ten se vám může hodit na uskladnění sportovního vybavení, lůžkovin, oblečení či hraček nebo jiných věcí, které nemusíte mít pořád po ruce (a na očích). U některých postelí na nožkách můžete využít volný prostor pod nimi jako úložný pomocí zásuvek, které umístíte pod rošt.

Funkční design, který zapadne do vaší ložnice

Jestliže se v posteli před spaním rádi usadíte třeba ke knize, vyberte si typ s vysokým čelem, které ochrání zeď před otěrem. Pokud bude čalouněné, poskytne vám v posteli oporu i pohodlí při čtení nebo práci s notebookem. Čelo také dodá posteli stylový vzhled.

Při výběru nové postele byste tedy určitě neměli sledovat jen cenu a design. Barevné provedení volte tak, aby ladilo se zbytkem vybavení ložnice. Nemůžete se rozhodnout? Neutrálně zbarvená postel se hodí do každého bytu – bílá, krémová, šedá, černá či v barvě přírodního dřeva. Pestré povlečení, polštářky a další doplňky pak lůžko barevně rozsvítí a pomohou vám vaši postel snů doladit k dokonalosti.

Související články

Další články