Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Jak vybrat dioptrické brýle podle tvaru vašeho obličeje?

Jak vybrat dioptrické brýle podle tvaru vašeho obličeje?
Zdroj: {Arsenii Palivoda} / Shutterstock.com
Výběr brýlí

Proč některé brýle vypadají v optice atraktivně, ale už ne tak skvěle, když si je vyzkoušíte? Může se stát, že rámečky mají nesprávný styl pro váš tvar obličeje. Tvar vašeho obličeje hraje významnou roli v tom, zda na vás určitý styl brýlí bude vypadat dobře.

Jaký je váš tvar obličeje?

Chcete-li určit svůj tvar obličeje a které styly brýlí na vás budou vypadat nejlépe, stáhněte si vlasy od obličeje a podívejte se přímo do zrcadla. Pečlivě se podívejte na celkový tvar a kontury tváře a hlavy.

Tady je sedm primárních tvarů obličeje a typy rámečků brýlí z Eyerim collection, které se k danému tvaru hodí:

Oválný tvar obličeje

Oválný tvar obličeje je považován za ideální díky svým vyváženým proporcím. Chcete-li zachovat přirozenou rovnováhu oválného tvaru obličeje, hledejte rámečky brýlí, které jsou stejně široké jako širší část obličeje.

Obličej ve tvaru srdce

Obličej ve tvaru srdce má širokou horní třetinu a úzkou spodní třetinu. Chcete-li zmenšit zdánlivou šířku horní části obličeje, vyberte tvary rámečku, které jsou v dolní části širší. Dobrou volbou jsou také tenké, světlé rámečky a rámečky bez okrajů, které mají lehký a vzdušný vzhled.

Podlouhlý tvar obličeje

Podlouhlý tvar obličeje je spíše delší, než je širší, a má dlouhou, rovnou lícní linii. Chcete-li, aby podlouhlý obličej vypadal kratší a vyváženější, zkuste brýle s ozdobnými nebo kontrastními obroučky, které dodávají obličeji šířku.

Čtvercový tvar obličeje

Čtvercový tvar obličeje má silnou čelist a široké čelo, šířka a délka obličeje mají zhruba stejné proporce. Chcete-li, aby čtvercový obličej vypadal měkčí, vyzkoušejte úzké styly rámečků a úzké ovály.

Diamantový tvar obličeje

Obličeje ve tvaru diamantu jsou úzké na čele a na čelisti a mají široké lícní kosti, které mohou být vysoké, až dramatické. Toto je nejvzácnější tvar obličeje. Chcete-li zvýraznit oči a zjemnit lícní kosti, vyzkoušejte rámečky s výraznými liniemi obočí. Dobrou volbou mohou být také dioptrické brýle a rámečky s oválnými nebo kočičími tvary.

Kulatý tvar obličeje

Kulatý tvar obličeje má šířku a délku ve stejném poměru. Aby kulatý obličej vypadal užší a delší, zkuste jej prodloužit hranatými úzkými rámečky brýlí. Dobrou volbou mohou být také rámy s jasným můstkem.

Trojúhelníkový tvar obličeje

Trojúhelníkový tvar obličeje se základem dolů má úzké čelo a rozšiřuje se v oblasti líc a brady. Chcete-li přidat šířku a zdůraznit úzkou horní třetinu obličeje, vyzkoušejte rámečky, které jsou silně zvýrazněny barvou a detaily v horní polovině (obočí) rámečku. Dobrou volbou mohou být také rámečky s tvary kočičích očí.

Tóny pleti, barva očí a barva vlasů

Při výběru brýlí není tvar obličeje jediným faktorem, který určuje, jaké rámečky na vás budou vypadat nejlépe – důležitou roli hraje také tón pleti, barva očí a barva vlasů. Ke koupi brýlí můžete také využít slevové kupóny

Odstín pleti

Bez ohledu na barvu pleti jsou tóny pleti kategorizovány jako „chladné“ nebo „teplé“. Chladná pleť má modré nebo růžové podtóny a teplá pleť broskvové a krémové nebo žluté. Olivová kůže je považována za chladnou, protože je směsí modré a žluté.

Barva očí

Barvy očí jsou obvykle sekundárním prvkem při určování zbarvení kvůli mnoha variantám barvy očí. Například modré oči se mohou pohybovat od odstínu chladného, téměř fialového, až po světle modrošedý, který je teplý. Hnědé oči se mohou lišit od světlého odstínu moštu (teplého) přes středně hnědé až po chladné, téměř černé.

Barva vlasů

Barvy vlasů jsou také považovány za teplé nebo studené. Blond, platinová, modročerná, kaštanová a popelově hnědá jsou studené barvy. Mezi teplé barvy vlasů patří zlatá blond, hnědočerná, hnědozlatá a „špinavě šedá“.

Barvy rámečku brýlí

Jakmile zjistíte, zda jste „teplý“ nebo „studený“ typ, najdete barvy rámečku brýlí, které vám budou nejlépe vyhovovat.

Příklady barev rámečků, které se nejlépe hodí pro teplé typy, jsou: khaki, zlatá, měděná, broskvová, oranžová, korálová, špinavě bílá, červená a teplá modrá.

Pro chladné typy jsou nejlepší odstíny brýlí: černé, stříbrné, růžovo-hnědé, modrošedé, švestkové, purpurové, růžové, nefritové, modré a oranžové.

Vyberte si ty pravé!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy