Trendy
Výměna manželek 2024 válka na Ukrajině Survivor 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Jak vidí Česko cizinci? Tady se usmívá jen ten, kdo v tramvaji nešlápl do kaluže zvratek!

Jak vidí Česko cizinci? Tady se usmívá jen ten, kdo v tramvaji nešlápl do kaluže zvratek!
Zdroj: profimedia.cz / Facebook
+ Další fotografie
Dost často se stává, že se setkáváme s negativní reakcí na náš vzhled, chování nebo kulturu. Cizinci nás vůbec nešetří a dívají se na nás často s nepochopením, nebo dokonce odporem. V čem jsme tedy jiní než ostatní národy? Veronika Dostálová přináší krutý pohled na ty nejhorší české extrémy. Ano, mnozí Češi už žijí jinak a umí se chovat. Klasik by ale řekl, že pořád čas od času narazíme na tvory, kteří neznají příbor a nevědí, co je to spropitné.

1. Jídlo

Cizinci:

Milují vychutnávat si jídlo, pomalu vybírají, sáhodlouze si povídají, pijí víno tak, aby se neopili, a všichni jsou slušní a upravení. Spropitné je samozřejmost.

Češi:

Přijdou zpocení a mastní do první hospody, kterou potkají. Rychle si objednají každý 6 litrů piva, aby na ně u další objednávky servírka nezapomněla. Není čas na řeči, takže se předhání, kdo si objedná onen smažák dřív a kdo se s ním dřív udusí Když si vzájemně naprskají do talířů, s bizarními zvuky se zvedají od stolu, platí za chůze, ale nezapomenou zvednout pětikorunu, která jim omylem vypadne z kapsy.

2. První rande

Cizinci:

Muži se chovají galantně, dámy elegantně. Za ženu se automaticky platí, muž vymýšlí plány na večer, které jsou originální, a vždy ženu odveze domů.

Češi:

Muž do poslední chvíle neví, kam se večer půjde, a jeho vyvolená přijde na rande v lepším případě už opilá. Celý večer se po sobě válí v non-stopu a objednávají kořalky. Cestou domů si objednají pizzu s sebou, kterou muž dojídá ráno poté, co vyhodí ještě opilou ženu z bytu, a pokud byl v noci spokojen, ukáže jí, kudy se dostane na tramvaj.

3. Hromadná doprava

Cizinci:

Lidé v MHD se na sebe usmívají a všichni mají platný lístek Tramvaje a metra jsou voňavé a lidé na zastávkách okolo sebe prochází opatrně, aby nikomu nepřekáželi. Na nástupištích funguje pravá a levá strana a maminky s dětmi i důchodci mají svá sedadla vždy uvolněna.

Češi:

Uprostřed zastávky, kde si šest dětí za hodinu rozřízne nohu o rozbité láhve od piv, leží pokálený bezdomovec Naštvaně nadává každému, kdo projde a nedá mu alespoň stovku. Kousek opodál do sebe vzájemně strká dav nepříčetných lidí a bojují o to, kdo první vejde do smradlavé tramvaje. Maminky drží v ruce svých šest dětí a kočárky plují celou soupravou. Babičky sedí všechny na jedné sedačce, protože na ostatních místech jsou zvratky nebo moč.

4. Na ulici

Cizinci:

Je normální, že se lidé zdraví v čekárnách, samoobsluhách i na ulici, když je hezky. Pokud se zeptáte kolemjdoucího, jak se má, vždy odvětí, že dobře, a popřeje vám hezký den.

Češi:

Kdo se v čekárně usmívá, spletl si budovu s blázincem. V samoobsluhách dostanete vynadáno od prodavačky, protože nevíte, jaký kód má tenhle typ jablek. Když se na ulici zeptáte kolemjdoucího na cokoli a on na vás nevytáhne nůž nebo vás neokrade, pravděpodobně je to turista.

5. Vzhled

Cizinci:

Chodí vkusně oblékaní a upravení, rádi obětují své peníze, aby vypadali reprezentativně.

Češi:

Někdy chodí oblečení. Rádi obětují své peníze, aby se mohli před známými vytáhnout, že si jednou ročně něco koupili.

Bartošová brala úspěchy jako samozřejmost, svou slávu ale neustála, tvrdí její první manažer. Showbyznys ji semlel

Související články

Další články

Nejnovější kauzy