Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová StarDance 2019 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Jak vidí Česko cizinci? Tady se usmívá jen ten, kdo v tramvaji nešlápl do kaluže zvratek!

Veronika Dostálová se zamýšlí nad tím, jak nás vidí cizinci…
+ Další 2 fotografie
Dost často se stává, že se setkáváme s negativní reakcí na náš vzhled, chování nebo kulturu. Cizinci nás vůbec nešetří a dívají se na nás často s nepochopením, nebo dokonce odporem. V čem jsme tedy jiní než ostatní národy? Veronika Dostálová přináší krutý pohled na ty nejhorší české extrémy. Ano, mnozí Češi už žijí jinak a umí se chovat. Klasik by ale řekl, že pořád čas od času narazíme na tvory, kteří neznají příbor a nevědí, co je to spropitné.

1. Jídlo

Cizinci:

Milují vychutnávat si jídlo, pomalu vybírají, sáhodlouze si povídají, pijí víno tak, aby se neopili, a všichni jsou slušní a upravení. Spropitné je samozřejmost.

Češi:

Přijdou zpocení a mastní do první hospody, kterou potkají. Rychle si objednají každý 6 litrů piva, aby na ně u další objednávky servírka nezapomněla. Není čas na řeči, takže se předhání, kdo si objedná onen smažák dřív a kdo se s ním dřív udusí. Když si vzájemně naprskají do talířů, s bizarními zvuky se zvedají od stolu, platí za chůze, ale nezapomenou zvednout pětikorunu, která jim omylem vypadne z kapsy.

2. První rande

Cizinci:

Muži se chovají galantně, dámy elegantně. Za ženu se automaticky platí, muž vymýšlí plány na večer, které jsou originální, a vždy ženu odveze domů.

Češi:

Muž do poslední chvíle neví, kam se večer půjde, a jeho vyvolená přijde na rande v lepším případě už opilá. Celý večer se po sobě válí v non-stopu a objednávají kořalky. Cestou domů si objednají pizzu s sebou, kterou muž dojídá ráno poté, co vyhodí ještě opilou ženu z bytu, a pokud byl v noci spokojen, ukáže jí, kudy se dostane na tramvaj.

3. Hromadná doprava

Cizinci:

Lidé v MHD se na sebe usmívají a všichni mají platný lístek. Tramvaje a metra jsou voňavé a lidé na zastávkách okolo sebe prochází opatrně, aby nikomu nepřekáželi. Na nástupištích funguje pravá a levá strana a maminky s dětmi i důchodci mají svá sedadla vždy uvolněna.

Češi:

Uprostřed zastávky, kde si šest dětí za hodinu rozřízne nohu o rozbité láhve od piv, leží pokálený bezdomovec. Naštvaně nadává každému, kdo projde a nedá mu alespoň stovku. Kousek opodál do sebe vzájemně strká dav nepříčetných lidí a bojují o to, kdo první vejde do smradlavé tramvaje. Maminky drží v ruce svých šest dětí a kočárky plují celou soupravou. Babičky sedí všechny na jedné sedačce, protože na ostatních místech jsou zvratky nebo moč.

4. Na ulici

Cizinci:

Je normální, že se lidé zdraví v čekárnách, samoobsluhách i na ulici, když je hezky. Pokud se zeptáte kolemjdoucího, jak se má, vždy odvětí, že dobře, a popřeje vám hezký den.

Češi:

Kdo se v čekárně usmívá, spletl si budovu s blázincem. V samoobsluhách dostanete vynadáno od prodavačky, protože nevíte, jaký kód má tenhle typ jablek. Když se na ulici zeptáte kolemjdoucího na cokoli a on na vás nevytáhne nůž nebo vás neokrade, pravděpodobně je to turista.

5. Vzhled

Cizinci:

Chodí vkusně oblékaní a upravení, rádi obětují své peníze, aby vypadali reprezentativně.

Češi:

Někdy chodí oblečení. Rádi obětují své peníze, aby se mohli před známými vytáhnout, že si jednou ročně něco koupili.

Mohlo by vás zajímat

Další články