Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Jak usnout v brutálním vedru? Tady je 5 triků pro TROPICKÉ NOCI

Zdroj: Profimedia
+ Další 3 fotografie
počasí
Meteorologové varují před vysokými teplotami, které budou týrat celou republiku. Přes den je nutné pít a být ve stínu. A co dělat v noci, když nejde spát a nemáte klimatizaci?

1. Použijte vodu ve spreji

V dnešní době se dá osvěžující voda zakoupit od čtyřiceti korun až do tisíce. Používat ji nemusíte jen během dne, ale i v noci. Jakmile se ve tři ráno vzbudíte zpocení, letmo se postříkejte a uvidíte, že vám bude lépe.

2. Nechce proudit vzduch*

I když to zdánlivě vypadá, že v bytě je vždy lépe než venku, opak je pravdou. Vždy je lepší si nechat přes noc otevřená okna a dveře do jednotlivých pokojů. Průvan se netvoří jen zdánlivě. Ve skutečnosti pokoji vzduch proudí.

3. Nefénujte si vlasy

Pokud chcete, aby vás něco v noci chladilo, běžte spát s mokrými vlasy. V horkém létě můžete nastydnout sotva. Nehledě na to, že vlasům prospěje, pokud si je po nějakou dobu nebudete fénovat. Ráno se jistě probudíte s přirozenějším vzhledem.

4. Láhev u postele

Pokud nechcete investovat do speciálních chladicích lahví, dejte si k posteli obyčejnou plastovou dvoulitrovku, kterou naplníte až po okraj ledem. Chlad z ní bude sálat po celou noc. V případě potřeby si ji můžete přikládat na čelo.

5. Teplo jde od nohou

Ne nadarmo se říká, že pokud je člověk nemocný, musí si navléct teplé ponožky. Z toho plyne, že teplo jde vždycky od nohou. V noci je ideální si nohy nepřikrývat a nechat je čnít zpod prostěradla. Pokud tak neučiníte, bude vám nesnesitelně.

DETAILNÍ PŘEDPOVĚĎ POČASÍ NAJDETE ZDE

Související články

Další články