Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Jak ušetřit peníze, čas a nervy při nakupování vánočních dárků? 3 tipy

Zdroj: profimedia
Rady a tipy
Vánoce mají být svátky pohody, klidu a hlavně mají být o rodině. Na to se v posledních letech dost často zapomíná! Lidé se mnohem více stresují a myslí si, že tyhle svátky jsou pouze o hodnotných darech, shonu a stresu. Chcete si užít pohodové vánoční svátky? Máme pro vás návod, jak na to a zvládne to každý.

1. Nakupujte online

Pokud nesnášíte davy lidí a nemáte na nakupování dárků čas s předstihem, je zde jednoduché řešení, nakupujte ONLINE! Je to rychlé, snadné a můžete nakupovat z pohodlí domova. Ale i tady je dobré nenechávat to na poslední chvíli. Konec října a v podstatě celý listopad máte čas na nákup dárků pro své blízké. Jelikož se může stát, že dodané zboží nebude úplně odpovídat vašim představám, budete mít spoustu času na vrácení nebo případnou reklamaci.

2. Ušetřete balík

Jak ušetřit na dárcích tak, abyste nekupovali levné šmejdy, které nic nevydrží? Spousta z nás má obchody, do kterých se rádi vracíme. Od elektroniky po oblečení a hračky všude nabízí stálým zákazníkům věrnostní karty, slevy nebo poukazy, tak proč toho nevyužít. Ušetříte tím spoustu peněz, které se vám po svátcích budou určitě hodit. A jestli nastane situace, kdy nebudete vědět, co by dotyčné osobě udělalo radost, dárkový poukaz je skvělá možnost, obdarovaný si tak může vybrat, co jen chce!

3. Spojte příjemné s užitečným

Koho baví nákupy o samotě? Pokud se rozhodnete vyrazit do obchodu s předstihem, je dobré si s sebou vzít parťáka do nepohody. Jelikož ale jde o nakupování dárku, neměl by to být nikdo z blízké rodiny. Kromě příjemné společnosti kamaráda nebo kamarádky vám to také pomůže nezbláznit se z toho a zachovat klid. Můžete si mezi nákupy udělat pauzu, zajít si na kávu a v klidu poklábosit. Třeba vám poradí, co koupit někomu z rodiny, u koho si nejste jisti!

Související články

Další články