Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Jak určit své znamení zvěrokruhu aneb eXtra horoskopy na každý den

Znamení zodiaku nejsou uspořádána náhodně, jejich pořadí má přesný
smysl, představují analogii celého lidského života.
Hlavní znamení člověka je dáno postavením Slunce v době jeho narození. Toto sluneční znamení představuje jeho základní povahové rysy, předpoklady a potenciál.

Astrologická znamení mají spojitost s dráhou Slunce po nebi. Dráha Slunce je rozdělena na 12 částí, což jsou právě ona znamení zvěrokruhu. Kdykoli přejde Slunce do další části, změní se i znamení. To se ovšem děje každý rok v jinou dobu, z tohoto důvodu se spolu sousední znamení časově dva až tři dny překrývají. Začátky a konce znamení se tedy pokaždé mírně liší.

Vezměme si např. dva lidi narozené 23. srpna. Ten, co se narodil v roce 1951, je ještě Lev. Druhý, narozený roku 1988, je už ve znamení Panny. Mnohdy se však mohou dva lidé narodit týž den, měsíc i rok a o znamení rozhoduje až čas narození. Kupříkladu malý princ George, syn vévodkyně z Cambridge a prince Williama, jenž přišel na svět 22. července 2013 v 16.24 (britského letního času), je Rak. Pokud by jej ale Kate Middleton porodila v 16.56, tedy zhruba o půl hodiny později, pak už by bylo jeho znamení Lev.

K přesnému určení vašeho slunečního znamení, v případě, že jste se narodili na rozhraní dvou znamení, je tedy nezbytné, abyste znali kromě celého data (den, měsíc, rok) také čas vašeho narození. Pokud potřebujete poradit s určením vašeho znamení, rádi vám jistě pomohou profesionální astrologové.

Vstupem Slunce do znamení Berana začíná astrologický rok, proto je Beran i prvním znamením zvěrokruhu. Tehdy nastává jarní rovnodennost a začíná astronomické jaro, jež každoročně nastupuje v jiný čas. Jakmile Slunce vstoupí do znamení Raka, nastává léto. Když Slunce nakročí do znamení Vah, začíná podzim. A konečně vstupem do znamení Kozoroha je tu čas astronomické zimy.

Znamení zvěrokruhu a jejich časová rozpětí:

Beran (20. březen – 21. duben)

Býk (19. duben – 22. květen)

Blíženci (20. květen – 22. červen)

Rak (21. červen – 23. červenec)

Lev (22. červenec – 24. srpen)

Panna (22. srpen – 24. září)

Váhy (22. září – 24. říjen)

Štír (23. říjen – 23. listopad)

Střelec (22. listopad – 22. prosinec)

Kozoroh (21. prosinec – 21. leden)

Vodnář (19. leden – 19. únor)

Ryby (18. únor – 21. březen)

Související články

Další články