Jestli máte rádi Samotáře nebo Knoflíkáře, tak se vám určitě budou líbit i Příběhy obyčejného šílenství. Petr, kterého zahrál Ivan Trojan, chce mít život pod kontrolou, ale osud je proti němu. Dostává se tak do absurdních situací, kdy musí například sledovat milovaní svých sousedů. Co je ale na filmu zajímavého?

1. Vznik

Inspirací k filmu nebyla pouze divadelní hra. Petr Zelenka čerpal příběhy z povídek amerického spisovatele Charlese Bukowskiho, konkrétně ze sbírky Erekce, ejakulace, exhibice a další příběhy obyčejného šílenství.

2. Scéna s vozíkem

Hlavní hrdina Petr usiluje o kariéru leteckého dispečera, ale nakonec skončí jako řidič letištního vozíku. Na tomto dopravním prostředku se rozjede za svou milou Janou z letiště do ulice Příběnická. Fanoušci vypočítali, že tuto trasu by překonal za zhruba 70 minut, neboť vozík má max. rychlost 12 km/ a vzdálenost mezi oběma body je 16 kilometrů.

3. Zákrok

Kvůli roli sochařky Sylvie podstoupila herečka Petra Lustigová kosmetickou operaci.

4. Záhadné triko

Ivan Trojan jako Petr nosí výrazné triko s nápisem DRK HUASEN. Zkratka ve skutečnosti znamená Deutsches Rotes Kreuz. Tedy Červený kříž města Hausenu.

5. Úspěch

Film s rozpočtem 30 milionů korun vidělo 100 000 diváků a úspěch měla i divadelní hra. Tu nastudovala další česká divadla a velký úspěch zaznamenala i v sousedním Polsku nebo Slovensku.